Handel en toerisme

Hieronder vindt u een aantal indicatoren op het gebied van handel en toerisme. Onder de grafieken vindt u verwijzingen naar datasets en relevante externe bronnen.

Export van goederen naar Verenigd Koninkrijk
JaarMaandUitvoerwaarde (% ontwikkeling t.o.v. een jaar eerder)
2016januari-0,7
2016februari7,4
2016maart0,6
2016april31,3
2016mei10,4
2016juni6,5
2016juli2,2
2016augustus8,9
2016september3,0
2016oktober1,6
2016november5,8
2016december0,8
2017januari12,0
2017februari4,4
2017maart9,6
2017april-26,7
2017mei8,2
2017juni-0,9
2017juli1,1
2017augustus1,9
2017september0,4
2017oktober6,5
2017november6,8
2017december-2,6
2018januari3,1
2018februari-5,7
2018maart-1,8
2018april11,8
2018mei6,7
2018juni-2,9
2018juli4,8
2018augustus3,6
2018september1,6
2018oktober9,0
2018november-2,2
2018december2,3
2019januari7,9
2019februari9,9
2019maart9,6
2019april-2,0
2019mei-8,1
2019juni-7,9
2019juli-0,7
2019augustus-4,5
2019september3,0
2019oktober5,7
2019november-12,5
2019december-9,3
2020*januari-16,0
2020*februari-18,6
2020*maart-21,5
2020*april-28,1
2020*mei-32,2
2020*juni-8,1
2020*juli-11,1
2020*augustus-9,3
2020*september-2,3
2020*oktober-12,4
2020*november10,7
2020*december8,9
'21*januari-16,0
'21*februari-1,6
* voorlopige cijfers

Export van goederen van Nederlandse makelij naar het Verenigd Koninkrijk
Product2020* (mln euro)2015 (mln euro)
Groenten en fruit12781345
Bloemen en planten1099970
Vlees10041263
Medicijnen724605
Kunststof in primaire vorm704932
Geraffineerde aardolieproducten6731071
Organische chemische prod.488486
Personenauto's455220
Gespecialiseerde machines339336
Trucks330493
Papier- en karton320468
Biodiesel29868
Dranken297357
Cacao en chocolade291265
Constructiewerken en afgewerkte delen259106
Graan en graanproducten249263
Zuivel245195
IJzer en staal245582
Vloerbedekking240242
Meet-en precisieinstrumenten232233
Oliën en vetten230169
Schepen en boten214114
Motoren, generatoren189284
Computers, laptops, tablets132172
Meubelen10280
* Voorlopige cijfers

Export van wederuitvoer naar het Verenigd Koninkrijk
Product2020* (mln euro)2015 (mln euro)
Modems, routers14161938
Kleding1317830
Computers, laptops, tablets1053900
Meet-en precisieinstrumenten1017850
Medicijnen757950
Kantoormachines5961187
Geraffineerde aardolieproducten588764
Groenten en fruit584604
Organische chemische producten 420464
Televisies363322
Gespecialiseerde machines350331
Biodiesel322155
Schoeisel237253
Vlees212173
Veevoeder204302
Dranken19073
Bloemen en planten188132
Ijzer en staal156182
Immunologische producten1510
Kunststof in primaire vorm141148
Etherische oliën, parfumerieën, zeep132154
Cacao en chocolade128110
Kantoor- en schrijfbenodigdheden12181
Oliën en vetten11980
Vis10437
* Voorlopige cijfers

Export van diensten naar Verenigd Koninkrijk
JaarKwartaalUitvoer van diensten (mld euro)
20141e kwartaal4,020
20142e kwartaal4,180
20143e kwartaal4,124
20144e kwartaal4,467
20151e kwartaal4,131
20152e kwartaal4,662
20153e kwartaal4,941
20154e kwartaal5,377
20161e kwartaal5,090
20162e kwartaal4,850
20163e kwartaal5,088
20164e kwartaal5,271
20171e kwartaal5,252
20172e kwartaal5,918
20173e kwartaal5,706
20174e kwartaal6,633
20181e kwartaal5,536
20182e kwartaal6,254
20183e kwartaal6,140
20184e kwartaal6,633
20191e kwartaal6,833
20192e kwartaal6,858
20193e kwartaal7,034
20194e kwartaal7,626
2020*1e kwartaal6,625
2020*2e kwartaal5,933
2020*3e kwartaal6,106
2020*4e kwartaal6,363
* voorlopige cijfers

Export van diensten naar Verenigd Koninkrijk, 2019
Soort dienstExport diensten (mld euro)
Professionele en
managementadviesd.
5,091
Technische, handels- en
overige zakelijke diensten
4,902
Computerdiensten2,599
Luchtvaart1,735
Overig vervoer:
vrachtvervoer (weg)
1,575
Informatiediensten1,575
Financiële diensten1,452
Zeevaart1,232
Zakelijk reisverkeer0,786
Telecommunicatie-
diensten
0,756
Privé reisverkeer0,69
Industriële diensten0,604
Research en development
(R&D)
0,413
Bouwdiensten0,398

Nederlandse exportverdiensten aan export naar het Verenigd Koninkrijk
JaarExport goederen Nederlandse makelij (mld euro)Wederuitvoer (mld euro)Dienstenexport (mld euro)
20158,83,013,3
20169,53,013,1
20179,03,114,5
20188,73,115,1
20198,93,116,0
2020*8,62,814,2
* voorlopige cijfers

Verdiensten export naar het Verenigd Koninkrijk, 2020*
BedrijfstakGoederen Nderlandse makelij (mld euro)Wederuitvoer (mld euro)Diensten (mld euro)
Groothandel en handelsbemiddeling1,2081,5360,812
Holdings en managementadviesbureaus0,2870,1471,778
IT-dienstverlening0,0990,0481,661
Uitzendbureaus en arbeidsbemiddeling0,4010,0990,595
Landbouw0,8760,0180,034
Vervoer over land0,1390,0950,603
Opslag, dienstverlening voor vervoer0,1260,0830,628
Voedingsmiddelenindustrie0,7790,0130,039
Chemische industrie0,6460,0090,100
Juridische diensten en administratie0,1000,0410,559
* schatting, voorlopige cijfers

Werkgelegenheid verbonden aan export naar Verenigd Koninkrijk in arbeidsjaren, 2019*
BedrijfstakArbeidsjaren (x 1 000)
Specialistische
zakelijke diensten
43
Verhuur en overige
zakelijke diensten
43
Handel40
Industrie37
Informatie en
communicatie
27
Vervoer en opslag26
Landbouw,
bosbouw en visserij
13
Horeca7
Bouwnijverheid6
Financiële dienstverlening6
Overig15
* voorlopige cijfers

Britse toeristen in Nederland
JaarGasten (mln)Overnachtingen (mln)
20121,6623,217
20131,6803,258
20141,8573,675
20151,9673,958
20162,0454,202
20172,2294,592
20182,2124,635
20192,4025,136
2020*0,5951,317
* voorlopige cijfers, in 2020 golden strenge reisbeperkingen in de bestrijding van het coronavirus