Ministerie van Defensie

Factsheets Brede Welvaart bij het jaarverslag van het ministerie van Defensie 2026

Gepubliceerd op

Defensie

De factsheet bevat indicatoren passend bij de beleidsthema's van het ministerie van Defensie. De factsheet combineert indicatoren uit de Monitor Brede Welvaart en de Sustainable Development Goals 2026 met extra indicatoren die speciaal voor de factsheets zijn ontwikkeld. Samen bieden ze een gedetailleerd inzicht in de brede welvaart voor beleid.

In de factsheet wordt een koppeling gelegd met de Sustainable Development Goals (SDG's) en verwezen naar de monitoring van de SDG's door het CBS.

Beleidsduiding

Voor iedere factsheet heeft het desbetreffende ministerie een beleidsduiding geschreven. Hierin wordt de link gelegd tussen brede welvaart en de departementale beleidsthema’s vanuit het perspectief van het desbetreffende ministerie.


Noten

  • A) Het CBS heeft voor de Monitor Brede Welvaart een jaarcijfer voor het meest recente jaar geraamd om het politieke debat te faciliteren. Dit is een voorlopige eerste berekening.
  • B) Bij deze indicator zijn binnen de periode 2018 t/m 2025 niet genoeg vergelijkbare datapunten beschikbaar om een trend te kunnen berekenen.
  • C) Datakwaliteit onvoldoende voor trendbepaling.
  • D) Indicator exclusief voor Factsheets Brede Welvaart.
  • E) Niet geschikt voor positiebepaling.
  • F) Deze cijfers zijn berekend met behulp van een nieuwe methode. De cijfers zijn nog voorlopig.
Factsheet van het ministerie van Defensie
Beleidsthema Dimensie Indicator Waarde Trend Positie in EU Positie op EU-ranglijst
Algemeen Hier en nu Vertrouwen in het leger 66,0% van de bevolking van 15+ heeft (heel veel of tamelijk veel) vertrouwen in 2025
A) Het CBS heeft voor de Monitor Brede Welvaart een jaarcijfer voor het meest recente jaar geraamd om het politieke debat te faciliteren. Dit is een voorlopige eerste berekening.
B) Bij deze indicator zijn binnen de periode 2018 t/m 2025 niet genoeg vergelijkbare datapunten beschikbaar om een trend te kunnen berekenen.
C) Datakwaliteit onvoldoende voor trendbepaling.
D) Indicator exclusief voor Factsheets Brede Welvaart.
E) Niet geschikt voor positiebepaling.
F) Deze cijfers zijn berekend met behulp van een nieuwe methode. De cijfers zijn nog voorlopig.

Verdieping

Het CBS en andere bronnen beschikken over meer cijfers die relevant zijn voor het werkterrein van het Ministerie van Defensie. Voor meer verdieping zie: