Dader van moord of doodslag

De relatie tussen de (vermoedelijke) dader en het slachtoffer is gebaseerd op informatie uit doodsoorzaakverklaring en/of rechtbankdossiers. Van partnerdoding is sprake als daarin een partner of ex-partner wordt genoemd. Hierbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen gehuwd of ongehuwd.

Andere daders dan de (ex-)partner zijn: een ouder, ander familielid, kennis, crimineel, een onbekende persoon of zaken waarin geen dader of verdachte werd gevonden.

Over het motief van moord of doodslag heeft het CBS geen gegevens. Daarom is ook niet te zeggen of vrouwen zijn omgebracht omdat ze vrouw zijn (de gangbare definitie van femicide).

Jaarlijks zijn gemiddeld 1 tot 2 vrouwelijke slachtoffers van partnerdoding niet ingeschreven als inwoner van Nederland. Zij zijn in dit bericht alleen bij het totaal meegeteld, en niet bij de uitsplitsingen.