Vermogen van huishoudens; huishoudenskenmerken, regio (indeling 2019)

Vermogen van huishoudens; huishoudenskenmerken, regio (indeling 2019)

Kenmerken van huishoudens Regio's Perioden Particuliere huishoudens (x 1 000) Totaal vermogen (mld euro) Gemiddeld vermogen (1 000 euro) Mediaan vermogen (1 000 euro)
Bron: Inkomen als werknemer Aalten 2018* 6,0 0,7 113,5 48,8
Bron: Inkomen als werknemer Altena 2018* 11,1 1,6 143,6 68,4
Bron: Inkomen als werknemer Asten 2018* 3,5 0,6 161,3 81,3
Bron: Inkomen als werknemer Bunschoten 2018* 4,4 0,7 153,0 90,0
Bron: Inkomen als werknemer Dronten 2018* 9,2 0,8 90,8 29,6
Bron: Inkomen als werknemer Druten 2018* 4,3 0,5 122,3 51,4
Bron: Inkomen als werknemer Eijsden-Margraten 2018* 5,5 0,9 169,6 88,9
Bron: Inkomen als werknemer Etten-Leur 2018* 10,2 1,2 122,2 52,9
Bron: Inkomen als werknemer Houten 2018* 12,0 2,2 185,9 112,7
Bron: Inkomen als werknemer Nuenen, Gerwen en Nederwetten 2018* 4,6 0,8 182,9 94,3
Bron: Inkomen als werknemer Putten 2018* 4,8 0,9 187,7 87,4
Bron: Inkomen als werknemer Rijssen-Holten 2018* 7,7 1,0 132,8 66,9
Bron: Inkomen als werknemer Voorschoten 2018* 5,6 1,0 185,8 84,4
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Aalten 2018* 1,0 0,7 762,7 272,8
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Altena 2018* 3,0 1,8 608,5 266,8
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Asten 2018* 0,8 0,7 849,6 354,5
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Bunschoten 2018* 1,1 0,8 679,9 276,1
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Dronten 2018* 1,7 1,2 682,2 206,1
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Druten 2018* 0,7 0,4 503,0 221,5
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Eijsden-Margraten 2018* 1,0 0,7 729,5 293,5
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Etten-Leur 2018* 1,3 0,7 521,5 207,5
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Houten 2018* 1,9 1,1 591,4 275,5
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Nuenen, Gerwen en Nederwetten 2018* 1,0 0,6 606,4 280,0
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Putten 2018* 1,3 1,0 751,4 350,7
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Rijssen-Holten 2018* 1,3 1,2 963,6 244,1
Bron: Inkomen als zelfstandige (totaal) Voorschoten 2018* 1,0 0,8 806,9 203,7
Bron: Overdrachtsinkomen Aalten 2018* 4,4 0,9 208,3 120,2
Bron: Overdrachtsinkomen Altena 2018* 7,5 2,0 262,9 133,6
Bron: Overdrachtsinkomen Asten 2018* 2,7 0,7 263,8 188,1
Bron: Overdrachtsinkomen Bunschoten 2018* 2,5 0,8 313,0 225,5
Bron: Overdrachtsinkomen Dronten 2018* 6,1 1,2 193,3 53,4
Bron: Overdrachtsinkomen Druten 2018* 2,7 0,5 182,2 62,8
Bron: Overdrachtsinkomen Eijsden-Margraten 2018* 4,4 1,2 278,4 219,0
Bron: Overdrachtsinkomen Etten-Leur 2018* 6,9 1,4 200,9 100,9
Bron: Overdrachtsinkomen Houten 2018* 5,9 1,4 238,8 98,1
Bron: Overdrachtsinkomen Nuenen, Gerwen en Nederwetten 2018* 4,3 1,4 333,0 251,4
Bron: Overdrachtsinkomen Putten 2018* 3,5 1,2 335,8 233,4
Bron: Overdrachtsinkomen Rijssen-Holten 2018* 5,1 1,1 218,4 125,3
Bron: Overdrachtsinkomen Voorschoten 2018* 4,5 1,8 408,9 229,6
Bron: Uitkering inkomensverzekering Aalten 2018* 4,0 0,9 224,8 142,3
Bron: Uitkering inkomensverzekering Altena 2018* 7,0 2,0 281,3 165,1
Bron: Uitkering inkomensverzekering Asten 2018* 2,5 0,7 286,4 216,2
Bron: Uitkering inkomensverzekering Bunschoten 2018* 2,3 0,8 334,1 243,3
Bron: Uitkering inkomensverzekering Dronten 2018* 5,2 1,2 226,2 106,3
Bron: Uitkering inkomensverzekering Druten 2018* 2,4 0,5 205,2 116,6
Bron: Uitkering inkomensverzekering Eijsden-Margraten 2018* 4,1 1,2 295,5 232,6
Bron: Uitkering inkomensverzekering Etten-Leur 2018* 6,2 1,4 222,0 142,0
Bron: Uitkering inkomensverzekering Houten 2018* 5,3 1,4 266,7 152,1
Bron: Uitkering inkomensverzekering Nuenen, Gerwen en Nederwetten 2018* 4,0 1,4 359,1 270,0
Bron: Uitkering inkomensverzekering Putten 2018* 3,3 1,2 354,0 258,7
Bron: Uitkering inkomensverzekering Rijssen-Holten 2018* 4,7 1,1 235,3 156,6
Bron: Uitkering inkomensverzekering Voorschoten 2018* 4,1 1,8 444,4 268,5
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Aalten 2018* 1,5 0,1 100,3 5,7
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Altena 2018* 2,7 0,4 150,3 10,5
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Asten 2018* 1,0 0,1 78,4 3,7
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Bunschoten 2018* 0,8 0,1 102,6 4,8
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Dronten 2018* 2,9 0,3 95,1 1,8
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Druten 2018* 1,1 0,1 60,9 2,7
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Eijsden-Margraten 2018* 1,1 0,1 114,0 5,7
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Etten-Leur 2018* 2,6 0,1 57,6 2,1
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Houten 2018* 2,1 0,2 87,7 2,4
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Nuenen, Gerwen en Nederwetten 2018* 1,0 0,1 105,4 3,5
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Putten 2018* 1,3 0,1 116,9 8,0
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Rijssen-Holten 2018* 1,9 0,2 82,3 6,8
Gestandaardiseerd inkomen: 1e 20%-groep Voorschoten 2018* 1,3 0,2 159,6 2,4
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Aalten 2018* 2,7 0,3 110,2 36,7
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Altena 2018* 4,5 0,5 120,8 29,7
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Asten 2018* 1,4 0,2 140,6 32,9
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Bunschoten 2018* 1,4 0,2 149,3 46,5
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Dronten 2018* 3,4 0,3 87,5 13,5
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Druten 2018* 1,6 0,2 97,4 18,5
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Eijsden-Margraten 2018* 1,9 0,3 158,3 71,3
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Etten-Leur 2018* 3,8 0,4 94,2 18,4
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Houten 2018* 2,9 0,3 92,0 14,6
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Nuenen, Gerwen en Nederwetten 2018* 1,4 0,2 127,2 22,2
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Putten 2018* 2,0 0,3 161,2 29,9
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Rijssen-Holten 2018* 3,1 0,3 111,2 33,3
Gestandaardiseerd inkomen: 2e 20%-groep Voorschoten 2018* 1,7 0,2 110,7 16,5
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Aalten 2018* 3,0 0,5 158,4 91,9
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Altena 2018* 4,7 0,9 186,9 111,9
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Asten 2018* 1,6 0,3 217,9 160,7
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Bunschoten 2018* 1,9 0,4 215,2 137,8
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Dronten 2018* 3,6 0,5 138,6 57,2
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Druten 2018* 1,7 0,2 136,2 66,0
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Eijsden-Margraten 2018* 2,5 0,5 205,8 153,1
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Etten-Leur 2018* 4,2 0,6 154,4 85,9
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Houten 2018* 3,8 0,6 171,6 97,9
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Nuenen, Gerwen en Nederwetten 2018* 2,0 0,5 229,3 167,0
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Putten 2018* 2,1 0,5 241,4 163,1
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Rijssen-Holten 2018* 3,5 0,6 164,6 107,9
Gestandaardiseerd inkomen: 3e 20%-groep Voorschoten 2018* 1,9 0,4 195,4 85,2
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Aalten 2018* 2,5 0,5 205,4 118,9
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Altena 2018* 4,9 1,2 240,2 145,2
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Asten 2018* 1,6 0,5 277,5 190,0
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Bunschoten 2018* 2,0 0,5 250,2 159,9
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Dronten 2018* 3,7 0,7 191,2 89,2
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Druten 2018* 1,8 0,3 183,9 110,7
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Eijsden-Margraten 2018* 2,6 0,6 243,7 175,3
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Etten-Leur 2018* 4,2 0,8 187,6 115,7
Gestandaardiseerd inkomen: 4e 20%-groep Houten 2018* 4,7 1,1 234,4 151,4
Bron: CBS.
Verklaring van tekens

Tabeltoelichting


Deze tabel bevat gegevens over het vermogen van huishoudens naar kenmerken als samenstelling van het huishouden, leeftijd en migratieachtergrond van de hoofdkostwinner, voornaamste inkomensbron, woonsituatie, inkomensgroep, vermogensgroep en vermogensklasse. De gegevens zijn beschikbaar naar diverse regionale indelingen gebaseerd op de gemeentelijke indeling per 1 januari 2019.

Gegevens beschikbaar van 2011 tot en met 2018.
De gegevens betreffen de stand van het vermogen per 1 januari.

Status van de cijfers:
De cijfers zijn voorlopig.

Wijzigingen per 13 oktober 2020:
Geen, deze tabel is stopgezet.

Wanneer komen er nieuwe cijfers?
Niet meer van toepassing.
Deze tabel wordt opgevolgd door de tabel 'Vermogen huishoudens; regio (indeling 2020)'. Zie paragraaf 3.

Toelichting onderwerpen

Particuliere huishoudens
Aantal particuliere huishoudens met vermogen per 1 januari van het verslagjaar.
Een particulier huishouden bestaat uit één of meer personen die samen een woonruimte bewonen en zichzelf niet-bedrijfsmatig voorzien van de dagelijkse behoeften.
Totaal vermogen
Totale som van het vermogen van particuliere huishoudens.
Vermogen is het saldo van bezittingen en schulden. Bezittingen worden gevormd door bank- en spaartegoeden, effecten, de eigen woning, overig onroerend goed, ondernemingsvermogen, aanmerkelijk belang en de overige bezittingen. De schulden omvatten onder meer schulden ten behoeve van een eigen woning en consumptief krediet.
Gemiddeld vermogen
Gemiddeld vermogen van particuliere huishoudens.
Vermogen is het saldo van bezittingen en schulden. Bezittingen worden gevormd door bank- en spaartegoeden, effecten, de eigen woning, overig onroerend goed, ondernemingsvermogen, aanmerkelijk belang en de overige bezittingen. De schulden omvatten onder meer schulden ten behoeve van een eigen woning en consumptief krediet.
Mediaan vermogen
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens.
De mediaan is het middelste getal wanneer alle getalen van laag naar hoog worden gesorteerd.
Vermogen is het saldo van bezittingen en schulden. Bezittingen worden gevormd door bank- en spaartegoeden, effecten, de eigen woning, overig onroerend goed, ondernemingsvermogen, aanmerkelijk belang en de overige bezittingen. De schulden omvatten onder meer schulden ten behoeve van een eigen woning en consumptief krediet.