Logiesaccommodaties; capaciteit, accommodaties, bedden, regio

Logiesaccommodaties; capaciteit, accommodaties, bedden, regio

Regio's Perioden Totaal logiesaccommodaties Totaal accommodaties Accommodaties (aantal) Totaal logiesaccommodaties Totaal accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Totaal logiesaccommodaties Totaal open accommodaties Accommodaties (aantal) Totaal logiesaccommodaties Totaal open accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Hotels/pensions/jeugdaccommodaties Totaal accommodaties Accommodaties (aantal) Hotels/pensions/jeugdaccommodaties Totaal accommodaties Kamers (aantal) Hotels/pensions/jeugdaccommodaties Totaal accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Hotels/pensions/jeugdaccommodaties Totaal open accommodaties Accommodaties (aantal) Hotels/pensions/jeugdaccommodaties Totaal open accommodaties Kamers (aantal) Hotels/pensions/jeugdaccommodaties Totaal open accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Totaal verblijfsrecreatie Totaal accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Totaal verblijfsrecreatie Totaal accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Totaal verblijfsrecreatie Totaal open accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Totaal verblijfsrecreatie Totaal open accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Kampeerterreinen Totaal accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Kampeerterreinen Totaal accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Kampeerterreinen Totaal open accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Kampeerterreinen Totaal open accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Huisjesterreinen Totaal accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Huisjesterreinen Totaal accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Huisjesterreinen Totaal open accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Huisjesterreinen Totaal open accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Groepsaccommodaties Totaal accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Groepsaccommodaties Totaal accommodaties Slaapplaatsen (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Groepsaccommodaties Totaal open accommodaties Accommodaties (aantal) Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties Groepsaccommodaties Totaal open accommodaties Slaapplaatsen (aantal)
Nederland 2025 maart** 9.297 1.452.415 7.333 1.090.924 3.948 150.994 335.802 3.746 149.058 330.882 5.349 1.116.613 3.587 760.042 2.631 664.729 1.313 361.254 1.783 403.720 1.443 355.861 935 48.164 831 42.927
Nederland 2025 april** 9.297 1.452.415 9.040 1.429.845 3.948 150.994 335.802 3.888 150.393 333.925 5.349 1.116.613 5.152 1.095.920 2.631 664.729 2.498 647.238 1.783 403.720 1.745 401.719 935 48.164 909 46.963
Nederland 2025 mei** 9.297 1.452.415 9.212 1.444.191 3.948 150.994 335.802 3.902 150.428 333.981 5.349 1.116.613 5.310 1.110.210 2.631 664.729 2.613 659.939 1.783 403.720 1.771 402.549 935 48.164 926 47.722
Nederland 2025 juni** 9.297 1.452.415 9.219 1.444.946 3.948 150.994 335.802 3.902 150.485 334.108 5.349 1.116.613 5.317 1.110.838 2.631 664.729 2.618 660.359 1.783 403.720 1.771 402.625 935 48.164 928 47.854
Nederland 2025 juli** 9.297 1.452.415 9.203 1.448.015 3.948 150.994 335.802 3.887 150.450 334.003 5.349 1.116.613 5.316 1.114.012 2.631 664.729 2.619 663.661 1.783 403.720 1.774 402.653 935 48.164 923 47.698
Nederland 2025 augustus** 9.297 1.452.415 9.170 1.443.175 3.948 150.994 335.802 3.880 150.476 334.440 5.349 1.116.613 5.290 1.108.735 2.631 664.729 2.600 658.529 1.783 403.720 1.771 402.551 935 48.164 919 47.655
Nederland 2025 september** 9.297 1.452.415 9.143 1.438.664 3.948 150.994 335.802 3.887 150.517 334.470 5.349 1.116.613 5.256 1.104.194 2.631 664.729 2.577 654.518 1.783 403.720 1.763 402.403 935 48.164 916 47.273
Nederland 2025 oktober** 9.297 1.452.415 8.201 1.265.366 3.948 150.994 335.802 3.833 150.270 333.927 5.349 1.116.613 4.368 931.439 2.631 664.729 1.853 497.094 1.783 403.720 1.620 387.957 935 48.164 895 46.388
Nederland 2025 november** 9.297 1.452.415 6.899 996.973 3.948 150.994 335.802 3.703 149.229 331.583 5.349 1.116.613 3.196 665.390 2.631 664.729 1.022 280.620 1.783 403.720 1.355 343.384 935 48.164 819 41.386
Nederland 2025 december** 9.297 1.452.415 6.716 970.406 3.948 150.994 335.802 3.653 148.726 330.484 5.349 1.116.613 3.063 639.922 2.631 664.729 910 257.423 1.783 403.720 1.355 342.485 935 48.164 798 40.014
Nederland 2026 januari* 9.426 1.454.949 6.462 938.176 3.950 153.653 340.124 3.552 149.803 331.595 5.476 1.114.825 2.910 606.581 2.682 653.403 796 218.516 1.838 411.533 1.329 348.118 956 49.889 785 39.947
Nederland 2026 februari* 9.426 1.454.949 6.570 941.561 3.950 153.653 340.124 3.618 150.795 333.797 5.476 1.114.825 2.952 607.764 2.682 653.403 809 220.866 1.838 411.533 1.342 346.182 956 49.889 801 40.716
Noord-Nederland (LD) 2025 maart** 1.660 220.392 1.188 142.267 518 10.624 24.370 478 10.297 23.644 1.142 196.022 710 118.623 551 124.737 258 57.913 358 60.091 270 52.564 233 11.194 182 8.146
Noord-Nederland (LD) 2025 april** 1.660 220.392 1.574 214.284 518 10.624 24.370 507 10.530 24.149 1.142 196.022 1.067 190.135 551 124.737 503 120.112 358 60.091 345 59.575 233 11.194 219 10.448
Noord-Nederland (LD) 2025 mei** 1.660 220.392 1.641 219.564 518 10.624 24.370 510 10.534 24.170 1.142 196.022 1.131 195.394 551 124.737 547 124.457 358 60.091 356 60.003 233 11.194 228 10.934
Noord-Nederland (LD) 2025 juni** 1.660 220.392 1.642 219.805 518 10.624 24.370 508 10.528 24.148 1.142 196.022 1.134 195.657 551 124.737 549 124.597 358 60.091 356 60.061 233 11.194 229 10.999
Noord-Nederland (LD) 2025 juli** 1.660 220.392 1.637 219.464 518 10.624 24.370 506 10.521 24.131 1.142 196.022 1.131 195.333 551 124.737 548 124.472 358 60.091 355 60.001 233 11.194 228 10.860
Noord-Nederland (LD) 2025 augustus** 1.660 220.392 1.632 219.231 518 10.624 24.370 504 10.502 24.088 1.142 196.022 1.128 195.143 551 124.737 543 124.162 358 60.091 356 60.061 233 11.194 229 10.920
Noord-Nederland (LD) 2025 september** 1.660 220.392 1.619 218.509 518 10.624 24.370 505 10.500 24.094 1.142 196.022 1.114 194.415 551 124.737 538 123.881 358 60.091 353 59.991 233 11.194 223 10.543
Noord-Nederland (LD) 2025 oktober** 1.660 220.392 1.364 170.506 518 10.624 24.370 494 10.436 23.956 1.142 196.022 870 146.550 551 124.737 347 80.789 358 60.091 310 55.635 233 11.194 213 10.126
Noord-Nederland (LD) 2025 november** 1.660 220.392 1.123 128.464 518 10.624 24.370 471 10.171 23.357 1.142 196.022 652 105.107 551 124.737 212 45.881 358 60.091 260 51.319 233 11.194 180 7.907
Noord-Nederland (LD) 2025 december** 1.660 220.392 1.078 122.483 518 10.624 24.370 459 10.046 23.100 1.142 196.022 619 99.383 551 124.737 183 40.801 358 60.091 260 50.923 233 11.194 176 7.659
Noord-Nederland (LD) 2026 januari* 1.684 230.417 1.011 120.751 516 10.279 23.392 439 9.594 21.871 1.168 207.025 572 98.880 553 127.040 154 34.911 385 68.205 268 56.654 230 11.780 150 7.315
Noord-Nederland (LD) 2026 februari* 1.684 230.417 1.039 123.273 516 10.279 23.392 456 9.840 22.368 1.168 207.025 583 100.905 553 127.040 157 35.901 385 68.205 270 57.368 230 11.780 156 7.636
Oost-Nederland (LD) 2025 maart** 2.214 365.797 1.638 243.780 683 16.752 36.649 640 16.333 35.726 1.531 329.148 998 208.054 787 199.996 368 97.069 445 112.963 355 95.763 299 16.189 275 15.222
Oost-Nederland (LD) 2025 april** 2.214 365.797 2.153 358.367 683 16.752 36.649 670 16.682 36.499 1.531 329.148 1.483 321.868 787 199.996 754 193.397 445 112.963 438 112.599 299 16.189 291 15.872
Oost-Nederland (LD) 2025 mei** 2.214 365.797 2.195 361.915 683 16.752 36.649 673 16.696 36.522 1.531 329.148 1.522 325.393 787 199.996 782 196.561 445 112.963 443 112.743 299 16.189 297 16.089
Oost-Nederland (LD) 2025 juni** 2.214 365.797 2.197 361.925 683 16.752 36.649 676 16.707 36.547 1.531 329.148 1.521 325.378 787 199.996 782 196.561 445 112.963 443 112.743 299 16.189 296 16.074
Oost-Nederland (LD) 2025 juli** 2.214 365.797 2.190 364.987 683 16.752 36.649 668 16.656 36.420 1.531 329.148 1.522 328.567 787 199.996 782 199.638 445 112.963 444 112.783 299 16.189 296 16.146
Oost-Nederland (LD) 2025 augustus** 2.214 365.797 2.184 361.422 683 16.752 36.649 670 16.663 36.429 1.531 329.148 1.514 324.993 787 199.996 779 196.171 445 112.963 442 112.723 299 16.189 293 16.099
Oost-Nederland (LD) 2025 september** 2.214 365.797 2.168 359.191 683 16.752 36.649 670 16.695 36.486 1.531 329.148 1.498 322.705 787 199.996 766 194.007 445 112.963 440 112.647 299 16.189 292 16.051
Oost-Nederland (LD) 2025 oktober** 2.214 365.797 1.908 304.038 683 16.752 36.649 660 16.657 36.417 1.531 329.148 1.248 267.621 787 199.996 554 145.706 445 112.963 407 106.074 299 16.189 287 15.841
Oost-Nederland (LD) 2025 november** 2.214 365.797 1.544 217.994 683 16.752 36.649 635 16.480 35.996 1.531 329.148 909 181.998 787 199.996 298 74.865 445 112.963 343 93.078 299 16.189 268 14.055
Oost-Nederland (LD) 2025 december** 2.214 365.797 1.499 214.303 683 16.752 36.649 628 16.439 35.916 1.531 329.148 871 178.387 787 199.996 269 71.655 445 112.963 341 93.142 299 16.189 261 13.590
Oost-Nederland (LD) 2026 januari* 2.254 363.523 1.450 197.715 685 16.315 35.786 611 15.722 34.478 1.569 327.737 839 163.237 802 196.764 239 60.962 459 114.273 332 88.780 308 16.700 268 13.495
Oost-Nederland (LD) 2026 februari* 2.254 363.523 1.460 194.689 685 16.315 35.786 616 15.767 34.584 1.569 327.737 844 160.105 802 196.764 241 61.275 459 114.273 332 85.102 308 16.700 271 13.728
West-Nederland (LD) 2025 maart** 3.468 578.691 2.905 491.916 1.913 101.568 225.688 1.834 100.919 224.124 1.555 353.003 1.071 267.792 756 204.662 393 130.880 652 141.118 543 130.250 147 7.223 135 6.662
West-Nederland (LD) 2025 april** 3.468 578.691 3.406 573.782 1.913 101.568 225.688 1.894 101.366 225.023 1.555 353.003 1.512 348.759 756 204.662 726 200.823 652 141.118 640 140.729 147 7.223 146 7.207
West-Nederland (LD) 2025 mei** 3.468 578.691 3.446 577.619 1.913 101.568 225.688 1.898 101.372 225.011 1.555 353.003 1.548 352.608 756 204.662 754 204.462 652 141.118 647 140.923 147 7.223 147 7.223
West-Nederland (LD) 2025 juni** 3.468 578.691 3.440 577.777 1.913 101.568 225.688 1.892 101.399 225.076 1.555 353.003 1.548 352.701 756 204.662 754 204.537 652 141.118 647 140.941 147 7.223 147 7.223
West-Nederland (LD) 2025 juli** 3.468 578.691 3.443 577.928 1.913 101.568 225.688 1.893 101.434 225.157 1.555 353.003 1.550 352.771 756 204.662 755 204.587 652 141.118 649 140.977 147 7.223 146 7.207
West-Nederland (LD) 2025 augustus** 3.468 578.691 3.432 576.895 1.913 101.568 225.688 1.892 101.377 225.071 1.555 353.003 1.540 351.824 756 204.662 747 203.742 652 141.118 647 140.875 147 7.223 146 7.207
West-Nederland (LD) 2025 september** 3.468 578.691 3.427 575.307 1.913 101.568 225.688 1.890 101.360 224.973 1.555 353.003 1.537 350.334 756 204.662 745 202.256 652 141.118 646 140.915 147 7.223 146 7.163
West-Nederland (LD) 2025 oktober** 3.468 578.691 3.171 539.422 1.913 101.568 225.688 1.867 101.275 224.756 1.555 353.003 1.304 314.666 756 204.662 560 168.215 652 141.118 600 139.396 147 7.223 144 7.055
West-Nederland (LD) 2025 november** 3.468 578.691 2.714 456.548 1.913 101.568 225.688 1.805 100.780 223.657 1.555 353.003 909 232.891 756 204.662 293 104.882 652 141.118 484 121.560 147 7.223 132 6.449
West-Nederland (LD) 2025 december** 3.468 578.691 2.651 446.374 1.913 101.568 225.688 1.780 100.497 223.043 1.555 353.003 871 223.331 756 204.662 259 95.645 652 141.118 486 121.577 147 7.223 126 6.109
West-Nederland (LD) 2026 januari* 3.524 575.932 2.571 429.266 1.906 104.930 231.610 1.745 103.080 227.505 1.618 344.322 826 201.761 786 196.558 223 73.220 667 139.891 465 121.972 165 7.873 138 6.569
West-Nederland (LD) 2026 februari* 3.524 575.932 2.630 434.803 1.906 104.930 231.610 1.782 103.709 228.953 1.618 344.322 848 205.850 786 196.558 231 75.942 667 139.891 476 123.187 165 7.873 141 6.721
Zuid-Nederland (LD) 2025 maart** 1.955 287.535 1.602 212.961 834 22.050 49.095 794 21.509 47.388 1.121 238.440 808 165.573 537 135.334 294 75.392 328 89.548 275 77.284 256 13.558 239 12.897
Zuid-Nederland (LD) 2025 april** 1.955 287.535 1.907 283.412 834 22.050 49.095 817 21.815 48.254 1.121 238.440 1.090 235.158 537 135.334 515 132.906 328 89.548 322 88.816 256 13.558 253 13.436
Zuid-Nederland (LD) 2025 mei** 1.955 287.535 1.930 285.093 834 22.050 49.095 821 21.826 48.278 1.121 238.440 1.109 236.815 537 135.334 530 134.459 328 89.548 325 88.880 256 13.558 254 13.476
Zuid-Nederland (LD) 2025 juni** 1.955 287.535 1.940 285.439 834 22.050 49.095 826 21.851 48.337 1.121 238.440 1.114 237.102 537 135.334 533 134.664 328 89.548 325 88.880 256 13.558 256 13.558
Zuid-Nederland (LD) 2025 juli** 1.955 287.535 1.933 285.636 834 22.050 49.095 820 21.839 48.295 1.121 238.440 1.113 237.341 537 135.334 534 134.964 328 89.548 326 88.892 256 13.558 253 13.485
Zuid-Nederland (LD) 2025 augustus** 1.955 287.535 1.922 285.627 834 22.050 49.095 814 21.934 48.852 1.121 238.440 1.108 236.775 537 135.334 531 134.454 328 89.548 326 88.892 256 13.558 251 13.429
Zuid-Nederland (LD) 2025 september** 1.955 287.535 1.929 285.657 834 22.050 49.095 822 21.962 48.917 1.121 238.440 1.107 236.740 537 135.334 528 134.374 328 89.548 324 88.850 256 13.558 255 13.516
Zuid-Nederland (LD) 2025 oktober** 1.955 287.535 1.758 251.400 834 22.050 49.095 812 21.902 48.798 1.121 238.440 946 202.602 537 135.334 392 102.384 328 89.548 303 86.852 256 13.558 251 13.366
Zuid-Nederland (LD) 2025 november** 1.955 287.535 1.518 193.967 834 22.050 49.095 792 21.798 48.573 1.121 238.440 726 145.394 537 135.334 219 54.992 328 89.548 268 77.427 256 13.558 239 12.975
Zuid-Nederland (LD) 2025 december** 1.955 287.535 1.488 187.246 834 22.050 49.095 786 21.744 48.425 1.121 238.440 702 138.821 537 135.334 199 49.322 328 89.548 268 76.843 256 13.558 235 12.656
Zuid-Nederland (LD) 2026 januari* 1.964 285.077 1.430 190.444 843 22.129 49.336 757 21.407 47.741 1.121 235.741 673 142.703 541 133.041 180 49.423 327 89.164 264 80.712 253 13.536 229 12.568
Zuid-Nederland (LD) 2026 februari* 1.964 285.077 1.441 188.796 843 22.129 49.336 764 21.479 47.892 1.121 235.741 677 140.904 541 133.041 180 47.748 327 89.164 264 80.525 253 13.536 233 12.631
Flevoland (PV) 2025 maart** 114 32.750 92 25.357 38 1.860 3.983 37 1.857 3.978 76 28.767 55 21.379 36 16.072 21 8.916 29 12.147 24 11.945 11 548 10 518
Flevoland (PV) 2025 april** 114 32.750 112 32.050 38 1.860 3.983 38 1.860 3.983 76 28.767 74 28.067 36 16.072 34 15.372 29 12.147 29 12.147 11 548 11 548
Flevoland (PV) 2025 mei** 114 32.750 114 32.750 38 1.860 3.983 38 1.860 3.983 76 28.767 76 28.767 36 16.072 36 16.072 29 12.147 29 12.147 11 548 11 548
Flevoland (PV) 2025 juni** 114 32.750 114 32.750 38 1.860 3.983 38 1.860 3.983 76 28.767 76 28.767 36 16.072 36 16.072 29 12.147 29 12.147 11 548 11 548
Flevoland (PV) 2025 juli** 114 32.750 112 32.698 38 1.860 3.983 37 1.857 3.976 76 28.767 75 28.722 36 16.072 35 16.027 29 12.147 29 12.147 11 548 11 548
Flevoland (PV) 2025 augustus** 114 32.750 114 32.750 38 1.860 3.983 38 1.860 3.983 76 28.767 76 28.767 36 16.072 36 16.072 29 12.147 29 12.147 11 548 11 548
Flevoland (PV) 2025 september** 114 32.750 114 32.750 38 1.860 3.983 38 1.860 3.983 76 28.767 76 28.767 36 16.072 36 16.072 29 12.147 29 12.147 11 548 11 548
Flevoland (PV) 2025 oktober** 114 32.750 100 27.816 38 1.860 3.983 37 1.857 3.978 76 28.767 63 23.838 36 16.072 26 11.237 29 12.147 27 12.083 11 548 10 518
Flevoland (PV) 2025 november** 114 32.750 87 23.941 38 1.860 3.983 37 1.857 3.978 76 28.767 50 19.963 36 16.072 18 8.476 29 12.147 22 10.969 11 548 10 518
Flevoland (PV) 2025 december** 114 32.750 84 22.828 38 1.860 3.983 37 1.857 3.978 76 28.767 47 18.850 36 16.072 16 7.056 29 12.147 22 11.316 11 548 9 478
Flevoland (PV) 2026 januari* 118 30.863 74 17.430 36 1.838 3.924 32 1.810 3.863 82 26.939 42 13.567 40 14.702 12 3.028 30 11.635 20 10.045 12 602 10 494
Flevoland (PV) 2026 februari* 118 30.863 75 17.305 36 1.838 3.924 33 1.812 3.869 82 26.939 42 13.436 40 14.702 12 3.028 30 11.635 19 9.874 12 602 11 534
Gelderland (PV) 2025 maart** 1.287 213.238 966 149.516 392 9.575 20.677 371 9.322 20.145 895 192.561 595 129.371 472 116.264 232 60.251 260 66.820 211 60.181 163 9.477 152 8.939
Gelderland (PV) 2025 april** 1.287 213.238 1.250 207.638 392 9.575 20.677 385 9.537 20.600 895 192.561 865 187.038 472 116.264 452 111.285 260 66.820 254 66.496 163 9.477 159 9.257
Gelderland (PV) 2025 mei** 1.287 213.238 1.276 209.664 392 9.575 20.677 387 9.543 20.608 895 192.561 889 189.056 472 116.264 468 113.029 260 66.820 259 66.640 163 9.477 162 9.387
Gelderland (PV) 2025 juni** 1.287 213.238 1.276 209.714 392 9.575 20.677 388 9.548 20.618 895 192.561 888 189.096 472 116.264 468 113.029 260 66.820 259 66.640 163 9.477 161 9.427
Gelderland (PV) 2025 juli** 1.287 213.238 1.271 212.749 392 9.575 20.677 382 9.500 20.508 895 192.561 889 192.241 472 116.264 469 116.151 260 66.820 259 66.640 163 9.477 161 9.450
Gelderland (PV) 2025 augustus** 1.287 213.238 1.264 209.154 392 9.575 20.677 382 9.501 20.504 895 192.561 882 188.650 472 116.264 465 112.639 260 66.820 258 66.592 163 9.477 159 9.419
Gelderland (PV) 2025 september** 1.287 213.238 1.256 207.565 392 9.575 20.677 385 9.542 20.592 895 192.561 871 186.973 472 116.264 457 111.070 260 66.820 257 66.554 163 9.477 157 9.349
Gelderland (PV) 2025 oktober** 1.287 213.238 1.125 179.206 392 9.575 20.677 382 9.534 20.586 895 192.561 743 158.620 472 116.264 346 86.503 260 66.820 240 62.834 163 9.477 157 9.283
Gelderland (PV) 2025 november** 1.287 213.238 910 134.707 392 9.575 20.677 371 9.503 20.503 895 192.561 539 114.204 472 116.264 187 46.440 260 66.820 205 58.919 163 9.477 147 8.845
Gelderland (PV) 2025 december** 1.287 213.238 878 132.596 392 9.575 20.677 364 9.439 20.373 895 192.561 514 112.223 472 116.264 165 44.770 260 66.820 204 58.760 163 9.477 145 8.693
Gelderland (PV) 2026 januari* 1.309 212.480 859 123.992 399 9.654 20.883 359 9.278 20.071 910 191.597 500 103.921 469 113.112 144 38.012 263 68.198 198 57.009 178 10.287 158 8.900
Gelderland (PV) 2026 februari* 1.309 212.480 863 124.325 399 9.654 20.883 360 9.287 20.106 910 191.597 503 104.219 469 113.112 145 38.117 263 68.198 198 57.009 178 10.287 160 9.093
Noord-Holland (PV) 2025 maart** 1.479 250.847 1.328 230.207 989 64.764 144.737 964 64.412 143.839 490 106.110 364 86.368 199 60.391 106 42.693 230 43.338 201 41.502 61 2.381 57 2.173
Noord-Holland (PV) 2025 april** 1.479 250.847 1.454 248.079 989 64.764 144.737 982 64.646 144.248 490 106.110 472 103.831 199 60.391 183 58.158 230 43.338 228 43.292 61 2.381 61 2.381
Noord-Holland (PV) 2025 mei** 1.479 250.847 1.471 250.204 989 64.764 144.737 983 64.662 144.274 490 106.110 488 105.930 199 60.391 198 60.241 230 43.338 229 43.308 61 2.381 61 2.381
Noord-Holland (PV) 2025 juni** 1.479 250.847 1.471 250.371 989 64.764 144.737 981 64.657 144.261 490 106.110 490 106.110 199 60.391 199 60.391 230 43.338 230 43.338 61 2.381 61 2.381
Noord-Holland (PV) 2025 juli** 1.479 250.847 1.471 250.399 989 64.764 144.737 981 64.672 144.289 490 106.110 490 106.110 199 60.391 199 60.391 230 43.338 230 43.338 61 2.381 61 2.381
Noord-Holland (PV) 2025 augustus** 1.479 250.847 1.472 250.191 989 64.764 144.737 984 64.682 144.311 490 106.110 488 105.880 199 60.391 197 60.161 230 43.338 230 43.338 61 2.381 61 2.381
Noord-Holland (PV) 2025 september** 1.479 250.847 1.464 249.174 989 64.764 144.737 981 64.665 144.278 490 106.110 483 104.896 199 60.391 195 59.238 230 43.338 227 43.277 61 2.381 61 2.381
Noord-Holland (PV) 2025 oktober** 1.479 250.847 1.379 235.643 989 64.764 144.737 975 64.639 144.195 490 106.110 404 91.448 199 60.391 129 46.311 230 43.338 215 42.824 61 2.381 60 2.313
Noord-Holland (PV) 2025 november** 1.479 250.847 1.271 216.775 989 64.764 144.737 949 64.437 143.739 490 106.110 322 73.036 199 60.391 80 31.268 230 43.338 188 39.803 61 2.381 54 1.965
Noord-Holland (PV) 2025 december** 1.479 250.847 1.253 215.791 989 64.764 144.737 943 64.278 143.419 490 106.110 310 72.372 199 60.391 67 30.634 230 43.338 189 39.773 61 2.381 54 1.965
Noord-Holland (PV) 2026 januari* 1.527 258.972 1.236 212.210 1.014 68.276 151.787 947 67.235 149.532 513 107.185 289 62.678 212 60.430 54 23.139 239 44.384 183 37.502 62 2.371 52 2.037
Noord-Holland (PV) 2026 februari* 1.527 258.972 1.254 213.475 1.014 68.276 151.787 960 67.494 150.155 513 107.185 294 63.320 212 60.430 57 23.719 239 44.384 184 37.552 62 2.371 53 2.049
Zuid-Holland (PV) 2025 maart** 720 122.357 637 104.961 469 24.427 53.672 451 24.315 53.427 251 68.685 186 51.534 108 31.923 64 17.761 118 35.465 99 32.556 25 1.297 23 1.217
Zuid-Holland (PV) 2025 april** 720 122.357 710 122.041 469 24.427 53.672 464 24.415 53.636 251 68.685 246 68.405 108 31.923 107 31.873 118 35.465 115 35.251 25 1.297 24 1.281
Zuid-Holland (PV) 2025 mei** 720 122.357 715 122.228 469 24.427 53.672 465 24.418 53.647 251 68.685 250 68.581 108 31.923 108 31.923 118 35.465 117 35.361 25 1.297 25 1.297
Zuid-Holland (PV) 2025 juni** 720 122.357 709 122.066 469 24.427 53.672 460 24.378 53.560 251 68.685 249 68.506 108 31.923 107 31.848 118 35.465 117 35.361 25 1.297 25 1.297
Bron: CBS.
Verklaring van tekens

Tabeltoelichting


Deze tabel geeft een overzicht van de capaciteit (aantal accommodaties, slaapplaatsen en kamers) in Nederland bij alle hotels, motels, pensions, appartementen met hoteldienstverlening, jeugdaccommodaties en bed&breakfasts met ten minste 5 slaapplaatsen, op alle kampeerterreinen met minimaal 4 toeristische standplaatsen en op huisjesterreinen en in groepsaccommodaties met ten minste 10 slaapplaatsen. De gegevens zijn beschikbaar naar logiesvorm per landsdeel, provincie, COROP-gebied, toeristengebied en 5 grote gemeenten.

Gegevens beschikbaar vanaf: 2012

Status van de cijfers:
De cijfers over 2024 en ouder zijn definitief, de cijfers over 2025 zijn nader voorlopig en de cijfers over 2026 zijn voorlopig.

Wijzigingen per 17 april 2026:
De nader voorlopige cijfers over 2025 zijn toegevoegd.

Wanneer komen er nieuwe cijfers?
De cijfers over een nieuwe verslagmaand zijn beschikbaar binnen 3 maanden na het verstrijken van die maand en krijgen de status 'voorlopig'.

Toelichting onderwerpen

Totaal logiesaccommodaties
Hotel, motel, pension, appartement met hoteldienstverlening, jeugdaccommodatie of bed&breakfast, kampeerterreinen, huisjesterreinen en groepsaccommodaties.

Hotel:
Een accommodatie met slaapplaatsen voor logiesverstrekking in overwegend een- en tweepersoonskamers tegen boeking per nacht, waar afzonderlijke maaltijden, kleine etenswaren en dranken kunnen worden verstrekt aan gasten en aan passanten. Hierbij is een gast een persoon die overnacht in de desbetreffende accommodatie en een passant iemand die niet blijft overnachten. Verder kunnen nog andere diensten ter beschikking worden gesteld zoals receptie, room- en telefoonservice.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Motel:
Een locatie langs de snelweg met aan elkaar geschakelde kamers met de deuren aan een parkeerplaats of gemeenschappelijke ruimte voor logiesverstrekking tegen boeking per nacht.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Pension:
Een accommodatie met slaapplaatsen voor logiesverstrekking in overwegend een- en tweepersoonskamers, waar afzonderlijke maaltijden, kleine etenswaren en dranken kunnen worden verstrekt aan gasten maar niet aan passanten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Appartement met hoteldienstverlening:
Appartement waarbij gedurende het verblijf het appartement schoon wordt gehouden en de bedden opgemaakt.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Jeugdaccommodatie:
Jeugdhotel en jeugdherberg.
Een jeugdhotel is een hotel voor overwegend jeugdige gasten met slaapgelegenheid die men niet met 'vreemden' hoeft te delen.
Een jeugdherberg is een accommodatie voor overwegend jeugdige gasten met slaapgelegenheid in kamers en/of zalen die men mogelijk met 'vreemden' moet delen.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Bed&breakfast:
Particuliere woning waar men kan overnachten en ontbijten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Kampeerterrein:
Een terrein of een deel van een terrein met toeristische slaapplaatsen, waarop kan worden overnacht in tenten, toercaravans, kampeerauto's, tenthuisjes of trekkershutten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 4 toeristische standplaatsen voor deze accommodaties.

Huisjesterrein:
Een terrein met een aantal zomerhuisjes, stacaravans, (vakantie-)bungalows of (vakantie-)appartementen, die hoofdzakelijk voor verhuur door de exploitant of beheerder van het complex beschikbaar zijn.
Appartementen die verhuurd worden met hoteldienstverlening, worden niet als huisjescomplex beschouwd maar als (appartementen)hotel.
Appartementen zonder hoteldienstverlening, die vaak deel uitmaken van een groter gebouw, worden beschouwd als bungalow of zomerhuisje.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Groepsaccommodatie:
Accommodatie met logiesverstrekking overwegend aan personen in groepsverband (geen gezinsverband) met slaapgelegenheid in kamers, zalen, huisjes, tenthuisjes, appartementen en/of tenten die gasten mogelijk met vreemden moeten delen.
Onder groepsaccommodaties worden verstaan:
- kampeerboerderijen
- (kinder)vakantiehuizen
- kamphuizen/scoutinghuizen
- natuurvriendenhuizen
- tentenkampen
- logiesaccommodaties behorende tot watersportcentra of maneges.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.
Totaal accommodaties
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Totaal open accommodaties
Logiesaccommodatie die in de betrokken maand geopend is voor gasten. Sluiting kan voorkomen door bijvoorbeeld seizoen, verbouwing of persoonlijke omstandigheden.
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Hotels/pensions/jeugdaccommodaties
Hotel, motel, pension, appartement met hoteldienstverlening, jeugdaccommodatie of bed&breakfast, kampeerterreinen, huisjesterreinen en groepsaccommodaties.

Hotel:
Een accommodatie met slaapplaatsen voor logiesverstrekking in overwegend een- en tweepersoonskamers tegen boeking per nacht, waar afzonderlijke maaltijden, kleine etenswaren en dranken kunnen worden verstrekt aan gasten en aan passanten. Hierbij is een gast een persoon die overnacht in de desbetreffende accommodatie en een passant iemand die niet blijft overnachten. Verder kunnen nog andere diensten ter beschikking worden gesteld zoals receptie, room- en telefoonservice.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Motel:
Een locatie langs de snelweg met aan elkaar geschakelde kamers met de deuren aan een parkeerplaats of gemeenschappelijke ruimte voor logiesverstrekking tegen boeking per nacht.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Pension:
Een accommodatie met slaapplaatsen voor logiesverstrekking in overwegend een- en tweepersoonskamers, waar afzonderlijke maaltijden, kleine etenswaren en dranken kunnen worden verstrekt aan gasten maar niet aan passanten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Appartement met hoteldienstverlening:
Appartement waarbij gedurende het verblijf het appartement schoon wordt gehouden en de bedden opgemaakt.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Jeugdaccommodatie:
Jeugdhotel en jeugdherberg.
Een jeugdhotel is een hotel voor overwegend jeugdige gasten met slaapgelegenheid die men niet met 'vreemden' hoeft te delen.
Een jeugdherberg is een accommodatie voor overwegend jeugdige gasten met slaapgelegenheid in kamers en/of zalen die men mogelijk met 'vreemden' moet delen.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Bed&breakfast:
Particuliere woning waar men kan overnachten en ontbijten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 5 slaapplaatsen voor deze accommodaties.
Totaal accommodaties
Accommodaties
Kamers
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Totaal open accommodaties
Logiesaccommodatie die in de betrokken maand geopend is voor gasten. Sluiting kan voorkomen door bijvoorbeeld seizoen, verbouwing of persoonlijke omstandigheden.
Accommodaties
Kamers
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Verblijfsrecreatieve logiesaccommodaties
Kampeerterrein:
Een terrein of een deel van een terrein met toeristische slaapplaatsen, waarop kan worden overnacht in tenten, toercaravans, kampeerauto's, tenthuisjes of trekkershutten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 4 toeristische standplaatsen voor deze accommodaties.

Huisjesterrein:
Een terrein met een aantal zomerhuisjes, stacaravans, (vakantie-)bungalows of (vakantie-)appartementen, die hoofdzakelijk voor verhuur door de exploitant of beheerder van het complex beschikbaar zijn.
Appartementen die verhuurd worden met hoteldienstverlening, worden niet als huisjescomplex beschouwd maar als (appartementen)hotel.
Appartementen zonder hoteldienstverlening, die vaak deel uitmaken van een groter gebouw, worden beschouwd als bungalow of zomerhuisje.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Groepsaccommodatie:
Accommodatie met logiesverstrekking overwegend aan personen in groepsverband (geen gezinsverband) met slaapgelegenheid in kamers, zalen, huisjes, tenthuisjes, appartementen en/of tenten die gasten mogelijk met vreemden moeten delen.
Onder groepsaccommodaties worden verstaan:
- kampeerboerderijen
- (kinder)vakantiehuizen
- kamphuizen/scoutinghuizen
- natuurvriendenhuizen
- tentenkampen
- logiesaccommodaties behorende tot watersportcentra of maneges.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.
Totaal verblijfsrecreatie
Kampeerterrein:
Een terrein of een deel van een terrein met toeristische slaapplaatsen, waarop kan worden overnacht in tenten, toercaravans, kampeerauto's, tenthuisjes of trekkershutten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 4 toeristische standplaatsen voor deze accommodaties.

Huisjesterrein:
Een terrein met een aantal zomerhuisjes, stacaravans, (vakantie-)bungalows of (vakantie-)appartementen, die hoofdzakelijk voor verhuur door de exploitant of beheerder van het complex beschikbaar zijn.
Appartementen die verhuurd worden met hoteldienstverlening, worden niet als huisjescomplex beschouwd maar als (appartementen)hotel.
Appartementen zonder hoteldienstverlening, die vaak deel uitmaken van een groter gebouw, worden beschouwd als bungalow of zomerhuisje.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.

Groepsaccommodatie:
Accommodatie met logiesverstrekking overwegend aan personen in groepsverband (geen gezinsverband) met slaapgelegenheid in kamers, zalen, huisjes, tenthuisjes, appartementen en/of tenten die gasten mogelijk met vreemden moeten delen.
Onder groepsaccommodaties worden verstaan:
- kampeerboerderijen
- (kinder)vakantiehuizen
- kamphuizen/scoutinghuizen
- natuurvriendenhuizen
- tentenkampen
- logiesaccommodaties behorende tot watersportcentra of maneges.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.
Totaal accommodaties
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Totaal open accommodaties
Logiesaccommodatie die in de betrokken maand geopend is voor gasten. Sluiting kan voorkomen door bijvoorbeeld seizoen, verbouwing of persoonlijke omstandigheden.
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Kampeerterreinen
Kampeerterrein:
Een terrein of een deel van een terrein met toeristische slaapplaatsen, waarop kan worden overnacht in tenten, toercaravans, kampeerauto's, tenthuisjes of trekkershutten.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 4 toeristische standplaatsen voor deze accommodaties.
Totaal accommodaties
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Totaal open accommodaties
Logiesaccommodatie die in de betrokken maand geopend is voor gasten. Sluiting kan voorkomen door bijvoorbeeld seizoen, verbouwing of persoonlijke omstandigheden.
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Huisjesterreinen
Huisjesterrein:
Een terrein met een aantal zomerhuisjes, stacaravans, (vakantie-)bungalows of (vakantie-)appartementen, die hoofdzakelijk voor verhuur door de exploitant of beheerder van het complex beschikbaar zijn.
Appartementen die verhuurd worden met hoteldienstverlening, worden niet als huisjescomplex beschouwd maar als (appartementen)hotel.
Appartementen zonder hoteldienstverlening, die vaak deel uitmaken van een groter gebouw, worden beschouwd als bungalow of zomerhuisje.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.
Totaal accommodaties
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Totaal open accommodaties
Logiesaccommodatie die in de betrokken maand geopend is voor gasten. Sluiting kan voorkomen door bijvoorbeeld seizoen, verbouwing of persoonlijke omstandigheden.
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Groepsaccommodaties
Groepsaccommodatie:
Accommodatie met logiesverstrekking overwegend aan personen in groepsverband (geen gezinsverband) met slaapgelegenheid in kamers, zalen, huisjes, tenthuisjes, appartementen en/of tenten die gasten mogelijk met vreemden moeten delen.
Onder groepsaccommodaties worden verstaan:
- kampeerboerderijen
- (kinder)vakantiehuizen
- kamphuizen/scoutinghuizen
- natuurvriendenhuizen
- tentenkampen
- logiesaccommodaties behorende tot watersportcentra of maneges.

Deze tabel hanteert een ondergrens van minimaal 10 slaapplaatsen voor deze accommodaties.
Totaal accommodaties
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.
Totaal open accommodaties
Logiesaccommodatie die in de betrokken maand geopend is voor gasten. Sluiting kan voorkomen door bijvoorbeeld seizoen, verbouwing of persoonlijke omstandigheden.
Accommodaties
Slaapplaatsen
Ieder bed of ruimte in een logiesaccommodatie waar één persoon kan slapen. Alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen in hotels en pensions worden als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld. Bijzetbedden in hotels en bedden in dependances worden niet meegeteld.
Bij huisjesterreinen en groepsaccommodaties worden alle eenpersoonsbedden of andere eenpersoonsslaapplaatsen als één slaapplaats geteld; tweepersoonsbedden worden als twee slaapplaatsen geteld.
Slaapplaatsen in vast verhuurde huisjes of bungalows tellen niet mee. Op kampeerterreinen telt een standplaats voor vijf slaapplaatsen. Slaapplaatsen op vaste standplaatsen tellen niet mee.