Inkomensverdeling alle huishoudens naar inkomensgroepen, na revisie, 2001

Inkomensverdeling alle huishoudens naar inkomensgroepen, na revisie, 2001

Regio's Inkomensgroepen Aantal huishoudens (absoluut) (x 1 000)
Ten Boer Totaal huishouden 2,9
Ten Boer 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,2
Ten Boer 2e 10%-groep; 10 600 tot 13 800 euro 0,3
Ten Boer 3e 10%-groep; 13 800 tot 16 700 euro 0,3
Ten Boer 4e 10%-groep; 16 700 tot 19 800 euro 0,3
Ten Boer 5e 10%-groep; 19 800 tot 23 400 euro 0,3
Ten Boer 6e 10%-groep; 23 400 tot 27 400 euro 0,4
Ten Boer 7e 10%-groep; 27 400 tot 31 900 euro 0,4
Ten Boer 8e 10%-groep; 31 900 tot 37 600 euro 0,3
Ten Boer 9e 10%-groep; 37 600 tot 46 900 euro 0,3
Ten Boer 10e 10%-groep; meer dan 46 900 euro 0,3
Ten Boer 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,2
Ten Boer 2e-4e 10%-groep; 10 600 tot 19 800 euro 0,8
Ten Boer 5e-8e 10%-groep; 19 800 tot 37 600 euro 1,3
Ten Boer 9e-10e 10%-groep; meer dan 37 600 euro 0,5
Winschoten Totaal huishouden 8,9
Winschoten 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,9
Winschoten 2e 10%-groep; 10 600 tot 13 800 euro 1,5
Winschoten 3e 10%-groep; 13 800 tot 16 700 euro 1,2
Winschoten 4e 10%-groep; 16 700 tot 19 800 euro 1,2
Winschoten 5e 10%-groep; 19 800 tot 23 400 euro 0,9
Winschoten 6e 10%-groep; 23 400 tot 27 400 euro 0,9
Winschoten 7e 10%-groep; 27 400 tot 31 900 euro 0,8
Winschoten 8e 10%-groep; 31 900 tot 37 600 euro 0,7
Winschoten 9e 10%-groep; 37 600 tot 46 900 euro 0,6
Winschoten 10e 10%-groep; meer dan 46 900 euro 0,4
Winschoten 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,9
Winschoten 2e-4e 10%-groep; 10 600 tot 19 800 euro 3,8
Winschoten 5e-8e 10%-groep; 19 800 tot 37 600 euro 3,2
Winschoten 9e-10e 10%-groep; meer dan 37 600 euro 0,9
Littenseradiel Totaal huishouden 4,2
Littenseradiel 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,3
Littenseradiel 2e 10%-groep; 10 600 tot 13 800 euro 0,4
Littenseradiel 3e 10%-groep; 13 800 tot 16 700 euro 0,4
Littenseradiel 4e 10%-groep; 16 700 tot 19 800 euro 0,4
Littenseradiel 5e 10%-groep; 19 800 tot 23 400 euro 0,4
Littenseradiel 6e 10%-groep; 23 400 tot 27 400 euro 0,5
Littenseradiel 7e 10%-groep; 27 400 tot 31 900 euro 0,4
Littenseradiel 8e 10%-groep; 31 900 tot 37 600 euro 0,5
Littenseradiel 9e 10%-groep; 37 600 tot 46 900 euro 0,5
Littenseradiel 10e 10%-groep; meer dan 46 900 euro 0,3
Littenseradiel 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,3
Littenseradiel 2e-4e 10%-groep; 10 600 tot 19 800 euro 1,2
Littenseradiel 5e-8e 10%-groep; 19 800 tot 37 600 euro 1,9
Littenseradiel 9e-10e 10%-groep; meer dan 37 600 euro 0,8
Aalten Totaal huishouden 7,5
Aalten 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,5
Aalten 2e 10%-groep; 10 600 tot 13 800 euro 0,9
Aalten 3e 10%-groep; 13 800 tot 16 700 euro 0,8
Aalten 4e 10%-groep; 16 700 tot 19 800 euro 0,7
Aalten 5e 10%-groep; 19 800 tot 23 400 euro 0,8
Aalten 6e 10%-groep; 23 400 tot 27 400 euro 0,9
Aalten 7e 10%-groep; 27 400 tot 31 900 euro 0,9
Aalten 8e 10%-groep; 31 900 tot 37 600 euro 0,7
Aalten 9e 10%-groep; 37 600 tot 46 900 euro 0,7
Aalten 10e 10%-groep; meer dan 46 900 euro 0,7
Aalten 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,5
Aalten 2e-4e 10%-groep; 10 600 tot 19 800 euro 2,4
Aalten 5e-8e 10%-groep; 19 800 tot 37 600 euro 3,3
Aalten 9e-10e 10%-groep; meer dan 37 600 euro 1,3
Druten Totaal huishouden 6,9
Druten 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,7
Druten 2e 10%-groep; 10 600 tot 13 800 euro 0,6
Druten 3e 10%-groep; 13 800 tot 16 700 euro 0,5
Druten 4e 10%-groep; 16 700 tot 19 800 euro 0,6
Druten 5e 10%-groep; 19 800 tot 23 400 euro 0,6
Druten 6e 10%-groep; 23 400 tot 27 400 euro 0,7
Druten 7e 10%-groep; 27 400 tot 31 900 euro 0,9
Druten 8e 10%-groep; 31 900 tot 37 600 euro 0,8
Druten 9e 10%-groep; 37 600 tot 46 900 euro 0,8
Druten 10e 10%-groep; meer dan 46 900 euro 0,7
Druten 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,7
Druten 2e-4e 10%-groep; 10 600 tot 19 800 euro 1,7
Druten 5e-8e 10%-groep; 19 800 tot 37 600 euro 3,0
Druten 9e-10e 10%-groep; meer dan 37 600 euro 1,5
Lichtenvoorde Totaal huishouden 7,3
Lichtenvoorde 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,6
Lichtenvoorde 2e 10%-groep; 10 600 tot 13 800 euro 0,6
Lichtenvoorde 3e 10%-groep; 13 800 tot 16 700 euro 0,6
Lichtenvoorde 4e 10%-groep; 16 700 tot 19 800 euro 0,6
Lichtenvoorde 5e 10%-groep; 19 800 tot 23 400 euro 0,7
Lichtenvoorde 6e 10%-groep; 23 400 tot 27 400 euro 0,8
Lichtenvoorde 7e 10%-groep; 27 400 tot 31 900 euro 1,1
Lichtenvoorde 8e 10%-groep; 31 900 tot 37 600 euro 0,9
Lichtenvoorde 9e 10%-groep; 37 600 tot 46 900 euro 0,8
Lichtenvoorde 10e 10%-groep; meer dan 46 900 euro 0,7
Lichtenvoorde 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,6
Lichtenvoorde 2e-4e 10%-groep; 10 600 tot 19 800 euro 1,8
Lichtenvoorde 5e-8e 10%-groep; 19 800 tot 37 600 euro 3,4
Lichtenvoorde 9e-10e 10%-groep; meer dan 37 600 euro 1,5
Putten Totaal huishouden 8,7
Putten 1e 10%-groep; minder dan 10 600 euro 0,6
Putten 2e 10%-groep; 10 600 tot 13 800 euro 0,6
Putten 3e 10%-groep; 13 800 tot 16 700 euro 0,7
Putten 4e 10%-groep; 16 700 tot 19 800 euro 0,8
Putten 5e 10%-groep; 19 800 tot 23 400 euro 0,8
Putten 6e 10%-groep; 23 400 tot 27 400 euro 1,0
Putten 7e 10%-groep; 27 400 tot 31 900 euro 1,0
Putten 8e 10%-groep; 31 900 tot 37 600 euro 1,0
Putten 9e 10%-groep; 37 600 tot 46 900 euro 0,9
Bron: CBS.
Verklaring van tekens

Tabeltoelichting


Sinds 1946 houdt het Centraal Bureau voor de Statistiek regelmatig
onderzoek naar de regionale inkomensverdeling. Deze onderzoeken zijn
voornamelijk gebaseerd op registers afkomstig van het Ministerie van
Financiën (de fiscale registers) en de Nederlandse gemeenten
(de bevolkingsregisters = GBA).
De uiteindelijke RIO resultaten zijn gebaseerd op een steekproef
van 1,9 miljoen huishoudens.

De cijfers in deze tabel wijken af van de eerder gepubliceerde
cijfers over 2001 omdat het besteedbaar inkomen en de ophoging
gebruikt is conform de methodiek 2003 (zie ook 4.5 en 4.7.4).
In het verdere verloop van deze toelichting spreken we
over 'ná revisie 2003'.

Inkomensverdelingen van personen en huishoudens, per landsdeel,
provincie, corop-gebied, grootstedelijke agglomeratie, stadsgewest
en gemeente.

Gegevens beschikbaar vanaf: 2001

Frequentie: eenmalig
Omdat de gemeentelijke indeling jaarlijks verandert worden de
uitkomsten uit het RIO voor elk afzonderlijk onderzoeksjaar
gepubliceerd; samenvoeging of splitsing van gemeenten heeft tot
gevolg dat alle informatie gerelateerd aan het inkomen in een
nieuw gevormde of gesplitste gemeente aanzienlijk kan wijzigen
waardoor vergelijkbaarheid in de tijd niet mogelijk is.

Toelichting onderwerpen

Aantal huishoudens (absoluut)
De hier opgenomen populatie betreft alle huishoudens met inkomen.