Kerncijfers wijken en buurten 2026

Kerncijfers wijken en buurten 2026

Wijken en buurten Bevolking Aantal inwoners (aantal) Bevolking Bevolkingsdichtheid (aantal inwoners per km²) Arbeid Werkzame beroepsbevolking (aantal)
Nederland 18.130.208 539 .
Aa en Hunze 26.062 94 .
Wijk 00 Annen 3.555 243 .
Annen 3.400 1.348 .
Verspreide huizen Annen 155 13 .
Wijk 01 Eext 1.480 83 .
Eext 1.290 757 .
Verspreide huizen Eext 190 12 .
Wijk 02 Anloo 395 48 .
Anloo 325 571 .
Verspreide huizen Anloo 65 9 .
Wijk 03 Gasteren 385 42 .
Gasteren 370 685 .
Verspreide huizen Gasteren 10 2 .
Wijk 04 Anderen 240 22 .
Anderen 210 494 .
Verspreide huizen Anderen 35 3 .
Wijk 05 Schipborg 620 106 .
Schipborg 565 590 .
Verspreide huizen Schipborg 60 12 .
Wijk 06 Eexterveen 470 73 .
Eexterveen 445 350 .
Verspreide huizen Eexterveen 20 4 .
Wijk 07 Spijkerboor 150 404 .
Spijkerboor 150 677 .
Verspreide huizen Spijkerboor 0 . .
Wijk 08 Nieuw-Annerveen 115 31 .
Nieuw-Annerveen 105 221 .
Verspreide huizen Nieuw-Annerveen 15 3 .
Wijk 09 Oud-Annerveen 120 59 .
Oud-Annerveen 115 420 .
Verspreide huizen Oud-Annerveen 5 . .
Wijk 11 Annerveenschekanaal 405 126 .
Annerveenschekanaal 405 690 .
Verspreide huizen Annerveenschekanaal 0 . .
Wijk 12 Eexterveenschekanaal 235 85 .
Eexterveenschekanaal 230 379 .
Verspreide huizen Eexterveenschekanaal 5 . .
Wijk 13 Eexterzandvoort 125 19 .
Eexterzandvoort 95 133 .
Verspreide huizen Eexterzandvoort 30 5 .
Wijk 14 Gasselte 1.870 97 .
Gasselte 1.535 459 .
Kostvlies 130 242 .
Verspreide huizen Gasselte 200 13 .
Wijk 15 Gasselternijveen 1.875 319 .
Gasselternijveen 1.830 929 .
Gasselterboerveen 45 120 .
Verspreide huizen Gasselternijveen 0 . .
Wijk 16 Gasselternijveenschemond 660 57 .
Gasselternijveenschemond 615 269 .
Gasselterboerveenschemond 30 58 .
Verspr.h. Gasselternijveenschemond 10 1 .
Wijk 17 Gieten 5.045 205 .
Gieten 4.815 1.183 .
Verspreide huizen Gieten 235 11 .
Wijk 18 Gieterveen 1.230 73 .
Gieterveen 685 1.030 .
Bonnerveen 95 162 .
Nieuwediep 260 246 .
Verspreide huizen Gieterveen 190 13 .
Wijk 19 Rolde 5.085 145 .
Rolde 3.725 1.118 .
Ballo 160 318 .
Nijlande 65 292 .
Deurze 80 166 .
Verspreide huizen Nooitgedacht 870 95 .
Verspreide huizen Rolde 185 9 .
Wijk 20 Grolloo 1.485 29 .
Grolloo 640 839 .
Schoonloo 185 260 .
Verspreide huizen Papenvoort 430 72 .
Verspreide huizen Grolloo 225 5 .
Wijk 21 Ekehaar 525 27 .
Ekehaar 270 724 .
Amen 105 216 .
Verspreide huizen Ekehaar 150 8 .
Aalsmeer 33.459 1.671 .
Wijk 00 Aalsmeer 13.730 1.969 .
Centrum 2.905 5.536 .
Stommeer 6.970 3.784 .
Hornmeer 2.985 1.146 .
Uiterweg 870 433 .
Wijk 01 Kudelstraat en Kalslagen 9.235 2.122 .
Kudelstaart 9.235 2.122 .
Wijk 02 Oosteinde 10.495 1.206 .
Bovenlanden 940 618 .
Greenpark 1.325 641 .
Oosteinde 7.780 2.914 .
Schinkelpolder 455 185 .
Aalten 27.608 286 .
Wijk 01 Buitengebied Aalten 4.090 60 .
Barlo-Kern 110 2.502 .
Verspreide huizen Barlo 460 62 .
Verspreide huizen Heurne 355 47 .
Verspreide huizen IJzerlo 495 55 .
IJzerlo-kern 150 1.423 .
Lintelo-kern 190 1.861 .
Verspreide huizen ten westen van Aalten 255 52 .
Verspreide huizen Lintelo 695 52 .
Bron: CBS.
Verklaring van tekens

Tabeltoelichting


Overzicht van statistische gegevens van gemeenten, wijken en buurten in Nederland. Binnen het thema Bevolking is de indeling van de leeftijdsgroepen aangepast. Waar voorheen de groep ’65 jaar of ouder’ bestond, is deze nu gesplitst in ’65 tot 80 jaar’ en ’80 jaar of ouder’.
Voor de variabele ‘Indelingswijziging gemeente, wijk, buurt’ (regioaanduiding) is een nieuwe waarde geïntroduceerd. De indicator die aangeeft of een gemeente, wijk of buurt vergelijkbaar is met vorig jaar kent nu ook een waarde ‘4’. Deze geeft aan dat de grens van een gemeente, wijk of buurt is
aangepast, omdat het CBS een nieuwe land/watergrens heeft verwerkt.

Gegevens beschikbaar over: 2026.

Status van de cijfers:
Definitief, tenzij in de toelichting bij het onderwerp expliciet is vermeld dat het voorlopige cijfers betreft.

Wijzigingen per oktober 2026
Het thema Motorvoertuigen wordt gewijzigd in Wegvoertuigen. Vanaf 2024 is de methode om de cijfers te berekenen veranderd. Vanaf deze periode gaat het om aantallen voertuigen die op naam van een particulier staan, dus exclusief wegvoertuigen die geregistreerd staan op naam van lease- en verhuurbedrijven. Daarnaast is de indeling van de voertuigsoorten personenauto en motorfiets iets gewijzigd. Bij de personenauto’s behoren de campers niet meer tot de populatie en bij de motorfietsen zijn de driewielige voertuigen erbij gekomen. Die werden eerder tot de personenauto’s gerekend. Tenslotte behoren vanaf 2024 de geschorste voertuigen ook niet meer tot het actieve park.

Wanneer komen er nieuwe cijfers?
Elk kwartaal worden er nieuwe cijfers toegevoegd indien deze beschikbaar zijn.

Toelichting onderwerpen

Bevolking
De bevolking van Nederland op 1 januari.

Bevolking:
De inwoners van Nederland.
In de bevolkingsaantallen zijn uitsluitend personen begrepen die zijn opgenomen in het bevolkingsregister van een Nederlandse gemeente.
In principe wordt iedereen die voor onbepaalde tijd in Nederland woont, opgenomen in het bevolkingsregister van de woongemeente. Personen die tot de bevolking van Nederland behoren, maar voor wie geen vaste woonplaats valt aan te wijzen, zijn opgenomen in het bevolkingsregister van de gemeente 's-Gravenhage.
In de bevolkingsregisters zijn niet opgenomen de in Nederland wonende personen waarvoor uitzonderingsregels gelden met betrekking tot opneming in de bevolkingsregisters (bijvoorbeeld diplomaten en NAVO militairen) en personen die niet legaal in Nederland verblijven.

Om redenen van statistische geheimhouding zijn de aantallen op wijk- en buurtniveau aselect afgerond op veelvouden van 5.
Bij aselect afronden wordt door loten bepaald of een getal naar boven of naar beneden wordt afgerond. De daarbij gehanteerde kansen zijn omgekeerd evenredig met de afrondverschillen. Gemiddeld wordt een getal hierdoor op zichzelf afgerond. Het gemiddelde afrondverschil per getal is evenwel groter dan het geval is bij afronding op het dichtstbijzijnde veelvoud van 5. Door afrondverschillen is de som van afgeronde getallen niet altijd gelijk aan de afgeronde som. Hierdoor kan het voorkomen dat wanneer een wijk uit één buurt bestaat of een gemeente uit één wijk, dit afgerond niet overeenkomt.

Het komt voor dat van inwoners wel bekend is binnen welke gemeente ze geregistreerd zijn, maar niet exact waar ze verblijven. Deze inwoners zijn daarom wel meegeteld in de gemeentecijfers, maar niet in de cijfers per wijk en buurt. De cijfers per gemeente kunnen daardoor afwijken van de onderliggende wijken of buurten, zelfs wanneer een gemeente slechts uit één wijk bestaat.
Aantal inwoners
Bevolkingsdichtheid
Het (niet afgeronde) aantal inwoners per km² land is bepaald door het (niet afgeronde) aantal inwoners op 1 januari te delen door de (niet afgeronde) landoppervlakte.
De bevolkingsdichtheid is opgenomen indien er 10 of meer inwoners in de buurt voorkomen.

Arbeid
Deze variabelen geven per gemeente, wijk en buurt inzicht in de nettoarbeidsparticipatie en het percentage werknemers en zelfstandigen.

De nettoarbeidsparticipatie is vermeld als percentage van het totaal aantal personen van 15 tot 75 jaar en vermeld bij minimaal 150 inwoners in een buurt. Het percentage werknemers en het percentage zelfstandigen zijn vermeld bij minimaal 150 werkenden (van 15 tot 75 jaar) in een buurt.
Werkzame beroepsbevolking