Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten, 2025

Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten, 2025

Woningkenmerken Wijken en Buurten Regioaanduiding Gemeentenaam (naam) Gemiddeld aardgasverbruik (m3) Gemiddelde elektriciteitslevering (kWh) Gemiddelde netto elektriciteitslevering (kWh) Stadsverwarming (%)
Totaal woningen Wijk 05 Bedrijventerrein Alblasserdam 1.210 2.680 2.520 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Bornsestraat Almelo . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Dollegoor Turfkade Almelo 1.590 3.350 3.130 .
Totaal woningen Bedrijvenpark Twente Almelo . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Twentepoort - Stadion Almelo 1.420 4.020 2.460 .
Totaal woningen Bedrijventerrein XL Businesspark Almelo . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein De Paal Almere . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Gietersplaats Almere 0 4.420 1.910 75,0
Totaal woningen Bedrijventerrein Het Atelier Almere . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Frezersplaats Almere 0 3.420 2.630 100,0
Totaal woningen Bedrijvensterrein Draaiersplaats Almere . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Josephine Bakerstraat Almere 0 3.180 1.680 85,0
Totaal woningen Bedrijventerrein Felsersplaats Almere 0 4.100 2.310 93,8
Totaal woningen Bedrijventerrein De Binderij Almere 0 2.420 2.370 61,4
Totaal woningen Bedrijventerrein De Uitgeverij Almere 0 1.380 940 94,4
Totaal woningen Bedrijventerrein Molenbuurt Almere 1.070 2.750 2.110 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Bouwmeesterbuurt Almere 1.350 3.470 1.050 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Faunabuurt Almere 740 2.610 2.250 .
Totaal woningen Bedrijventerrein De Rederij Almere 240 1.970 1.960 .
Totaal woningen Bedrijventerrein De Striptekenaar Almere . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein De Vaart 4-6 Almere 920 2.650 2.650 .
Totaal woningen Bedrijventerrein De Vaart 1-3 Almere . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Het Ambacht Almere . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Heimanswetering Alphen aan den Rijn 1.200 4.730 3.770 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Rijnhaven-West Alphen aan den Rijn 760 2.490 2.270 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Rijnhaven-Oost Alphen aan den Rijn 410 2.190 1.990 .
Totaal woningen Bedrijventerrein De Schans I Alphen aan den Rijn 920 2.860 1.660 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Molenwetering Alphen aan den Rijn 1.300 5.270 4.520 .
Totaal woningen Bedrijventerrein De Schans II Alphen aan den Rijn . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Hoogewaard Alphen aan den Rijn 1.030 3.360 2.080 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Alphen Alphen-Chaam 1.330 4.080 2.080 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Baarleseweg Noord Alphen-Chaam 1.860 3.920 2.720 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Werkendam Altena 1.100 3.720 2.810 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Rietdijk Altena 1.670 4.450 3.480 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Veen Altena 1.230 4.480 2.500 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Vathorst Amersfoort . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Vathorst-Zuid Amersfoort . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Vathorst-Noord Amersfoort . . . .
Totaal woningen Bedrijventerrein Landlust Amsterdam 450 2.010 1.990 .
Totaal woningen Bedrijvencentrum Westerkwartier Amsterdam 1.320 2.230 2.230 .
Totaal woningen Bedrijvenpark Lutkemeer Amsterdam 1.510 4.360 3.510 .
Totaal woningen Bedrijvencentrum Osdorp Amsterdam 510 1.360 1.360 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Schinkel Amsterdam . . . .
Totaal woningen Bedrijvengebied Veelaan Amsterdam 1.230 2.550 2.550 .
Totaal woningen Bedrijvengebied Zeeburgerkade Amsterdam 370 2.220 2.150 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Nieuwendammerdijk Amsterdam 1.310 2.800 1.770 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Nijverheidslaan Amsterdam 1.140 3.230 2.520 .
Totaal woningen Bedrijventerrein-Noord Weesp Amsterdam 580 1.870 1.750 .
Totaal woningen Bedrijventerrein Van Houten Amsterdam 1.200 3.370 2.170 .
Totaal woningen Bedrijvenpark Ecofactorij Apeldoorn . . . .
Appartement Wijk 05 Bedrijventerrein Alblasserdam . . . .
Appartement Bedrijventerrein Bornsestraat Almelo . . . .
Appartement Bedrijventerrein Dollegoor Turfkade Almelo . . . .
Appartement Bedrijvenpark Twente Almelo . . . .
Appartement Bedrijventerrein Twentepoort - Stadion Almelo . . . .
Appartement Bedrijventerrein XL Businesspark Almelo . . . .
Appartement Bedrijventerrein De Paal Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Gietersplaats Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Het Atelier Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Frezersplaats Almere 0 2.340 2.220 .
Appartement Bedrijvensterrein Draaiersplaats Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Josephine Bakerstraat Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Felsersplaats Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein De Binderij Almere 0 2.370 2.370 .
Appartement Bedrijventerrein De Uitgeverij Almere 0 1.310 860 .
Appartement Bedrijventerrein Molenbuurt Almere 950 2.440 2.200 .
Appartement Bedrijventerrein Bouwmeesterbuurt Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Faunabuurt Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein De Rederij Almere 240 1.970 1.960 .
Appartement Bedrijventerrein De Striptekenaar Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein De Vaart 4-6 Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein De Vaart 1-3 Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Het Ambacht Almere . . . .
Appartement Bedrijventerrein Heimanswetering Alphen aan den Rijn 1.350 3.530 3.340 .
Appartement Bedrijventerrein Rijnhaven-West Alphen aan den Rijn 590 2.030 2.030 .
Appartement Bedrijventerrein Rijnhaven-Oost Alphen aan den Rijn 330 2.090 1.930 .
Appartement Bedrijventerrein De Schans I Alphen aan den Rijn . . . .
Appartement Bedrijventerrein Molenwetering Alphen aan den Rijn 970 3.180 2.760 .
Appartement Bedrijventerrein De Schans II Alphen aan den Rijn . . . .
Appartement Bedrijventerrein Hoogewaard Alphen aan den Rijn . . . .
Appartement Bedrijventerrein Alphen Alphen-Chaam . . . .
Appartement Bedrijventerrein Baarleseweg Noord Alphen-Chaam . . . .
Appartement Bedrijventerrein Werkendam Altena 870 3.200 2.770 .
Appartement Bedrijventerrein Rietdijk Altena . . . .
Appartement Bedrijventerrein Veen Altena 1.250 3.530 2.850 .
Appartement Bedrijventerrein Vathorst Amersfoort . . . .
Appartement Bedrijventerrein Vathorst-Zuid Amersfoort . . . .
Appartement Bedrijventerrein Vathorst-Noord Amersfoort . . . .
Appartement Bedrijventerrein Landlust Amsterdam 440 2.010 1.990 .
Appartement Bedrijvencentrum Westerkwartier Amsterdam 1.330 2.490 2.490 .
Appartement Bedrijvenpark Lutkemeer Amsterdam . . . .
Appartement Bedrijvencentrum Osdorp Amsterdam 510 1.360 1.360 .
Appartement Bedrijventerrein Schinkel Amsterdam . . . .
Appartement Bedrijvengebied Veelaan Amsterdam 1.170 2.420 2.420 .
Appartement Bedrijvengebied Zeeburgerkade Amsterdam 330 2.190 2.120 .
Appartement Bedrijventerrein Nieuwendammerdijk Amsterdam . . . .
Appartement Bedrijventerrein Nijverheidslaan Amsterdam . . . .
Appartement Bedrijventerrein-Noord Weesp Amsterdam 550 1.780 1.760 .
Appartement Bedrijventerrein Van Houten Amsterdam . . . .
Appartement Bedrijvenpark Ecofactorij Apeldoorn . . . .
Bron: CBS.
Verklaring van tekens

Tabeltoelichting


Deze tabel geeft regionale gegevens over het gemiddelde energieverbruik per woning (aardgas en elektriciteit) van particuliere woningen onderverdeeld naar verschillende woningtypen en type eigendom voor alle wijken en buurten in Nederland en voor totaal Nederland. Daarnaast is alleen voor totaal woningen het percentage stadsverwarming opgenomen, omdat dit relevant is voor de interpretatie van de hoogte van het gemiddeld aardgasverbruik.

Gegevens beschikbaar: over 2025.

Status van de cijfers:
De cijfers over 2025 zijn voorlopig.

Wijzigingen per augustus 2026:
Geen, dit is een nieuwe tabel.

Wanneer komen er nieuwe cijfers?
In het derde kwartaal van 2027 worden de cijfers geactualiseerd.

Toelichting onderwerpen

Regioaanduiding
De gemeenten in Nederland zijn onderverdeeld in wijken en buurten. Buurten vormen het laagste regionale niveau. Wijken zijn optellingen van één of meer aaneengesloten buurten. De gemeente bepaalt zelf de indeling in wijken en buurten. Het CBS coördineert landelijk deze indeling.

Wijk:
Onderdeel van een gemeente waarin een bepaalde vorm van bodemgebruik of bebouwing overheerst. Bijvoorbeeld: industriegebied, woongebied met hoogbouw of laagbouw. Een wijk bestaat uit één of meerdere buurten.

Buurt:
Onderdeel van een gemeente, dat vanuit bebouwingsoogpunt of sociaaleconomische structuur homogeen is afgebakend. Homogeen wil zeggen dat één functie dominant is, bijvoorbeeld woonfunctie (woongebied), werkfunctie (industriegebied) of recreatieve functie (natuurgebied). Functies kunnen echter ook gemengd voorkomen.
Gemeentenaam
De naam van de bestuurlijke gemeente. Deze naam volgt de officiële schrijfwijze.
Gemiddeld aardgasverbruik
Het gemiddeld jaarverbruik voor aardgas van particuliere woningen, zoals berekend uit de aansluitingenregisters van de energienetbedrijven.
Bij de berekening van het gemiddeld aardgasverbruik zijn woningen met een zeer laag of zelfs nulverbruik meegeteld indien er sprake is van stadsverwarming. Hierdoor valt in gebieden waar stadsverwarming aanwezig is het gemiddeld aardgasverbruik van woningen laag uit.

De cijfers zijn afgerond op tientallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Gemiddelde elektriciteitslevering
De gemiddelde jaarlevering van elektriciteit op individuele aansluitingen van particuliere woningen op het openbare elektriciteitsnet, zoals berekend vanuit de aansluitingenregisters van de netbedrijven. Collectieve elektriciteitsleveringen aan bijvoorbeeld liftinstallaties of hal-/galerijverlichting zijn niet meegeteld bij de berekening.

De cijfers zijn afgerond op tientallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Gemiddelde netto elektriciteitslevering
De netto elektriciteitslevering is de elektriciteitslevering gesaldeerd met de eventuele teruglevering op de elektriciteitsaansluiting door opwek met (voornamelijk) zonnepanelen. Indien het saldo van levering en teruglevering negatief is, is een minimale netto-elektriciteitslevering van 0 kWh aangehouden.

De cijfers zijn afgerond op tientallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Stadsverwarming
Het percentage woningen dat is aangesloten op stadsverwarming.

Stadsverwarming is een verwarmingssysteem waarbij de woningen in een wijk worden verwarmd via een ondergronds netwerk van warmwaterleidingen. In veel gevallen maakt stadsverwarming gebruik van restwarmte van bijvoorbeeld elektriciteitscentrales. Het aardgasverbruik van deze woningen is in veel gevallen zeer laag of zelfs nul. De hoeveelheid warmte die door aangesloten woningen in een jaar wordt afgenomen van de stadsverwarming is niet beschikbaar. Het percentage is vermeld bij tien of meer (bewoonde) woningen. Voor de gemeentes is een percentage van minder dan vijf of groter dan 95 afgerond op vijftallen.