Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten, 2024

Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten, 2024

Woningkenmerken Wijken en Buurten Regioaanduiding Gemeentenaam (naam) Gemiddeld aardgasverbruik (m3) Gemiddelde elektriciteitslevering (kWh) Gemiddelde netto elektriciteitslevering (kWh) Stadsverwarming (%) Indelingswijziging wijken en buurten (code)
Totaal woningen De Korver Sportpark en Annapark Almere . . . . 1
Totaal woningen Anna Paulownastraat en omgeving Dordrecht 220 2.240 2.110 61,1 1
Totaal woningen Johanna Naber-erf en omgeving Dordrecht 700 2.510 1.630 . 1
Totaal woningen Annabuurt en Suytkade Helmond 450 2.290 1.910 . 1
Totaal woningen Anna's Hoeve Hilversum 400 2.510 1.580 . 1
Totaal woningen Sint Annabrink Hof van Twente 950 2.610 1.570 . 1
Totaal woningen Anna Paulowna Hollands Kroon 800 2.740 1.580 . 1
Totaal woningen Buitengebied Anna Paulowna Hollands Kroon 1.280 4.050 2.350 . 1
Totaal woningen Johannahoeve Lingewaard 760 2.770 2.140 . 1
Totaal woningen St. Anna Nijmegen 880 2.160 1.680 . 1
Totaal woningen Sint Anna ter Muiden Sluis 1.160 2.540 2.040 . 1
Totaal woningen Sint-Annaland Tholen 820 2.810 1.730 . 1
Totaal woningen Sint-Annaland Tholen 810 2.760 1.690 . 1
Totaal woningen Verspreide huizen Sint-Annaland Tholen 1.390 4.570 3.090 . 1
Totaal woningen Anna Jacobapolder Tholen 840 2.560 1.080 . 1
Totaal woningen Sint Anna Tilburg 860 2.170 1.850 . 1
Totaal woningen Sint Anna Noord Tilburg 900 2.280 1.890 . 1
Totaal woningen Sint Anna Zuid Tilburg 800 2.030 1.810 . 1
Totaal woningen Annakamp-Oost Venlo 810 2.410 1.720 . 1
Totaal woningen Annakamp-West Venlo 920 2.690 1.670 . 1
Totaal woningen St.-Annaparochie Waadhoeke 930 2.390 1.460 . 1
Totaal woningen Buitengebied St.-Annaparochie Waadhoeke 1.120 2.990 1.910 . 1
Totaal woningen St.-Annaparochie Bedr. Nij Toerenburg Waadhoeke 1.170 4.800 1.530 . 1
Totaal woningen St.-Annaparochie Zuidoost Waadhoeke 860 1.870 1.440 . 1
Totaal woningen St.-Annaparochie Noordwest Waadhoeke 1.000 2.860 1.470 . 1
Totaal woningen St.-Annaparochie Noordoost Waadhoeke 850 2.370 1.440 . 1
Totaal woningen St.-Annaparochie Zuidwest Waadhoeke 970 2.310 1.350 . 1
Totaal woningen St.-Annaparochie Bedrijventer. de Wissel Waadhoeke 1.070 3.700 1.370 . 1
Appartement De Korver Sportpark en Annapark Almere . . . . 1
Appartement Anna Paulownastraat en omgeving Dordrecht 100 1.980 1.960 . 1
Appartement Johanna Naber-erf en omgeving Dordrecht 450 1.790 1.790 . 1
Appartement Annabuurt en Suytkade Helmond 380 1.990 1.960 . 1
Appartement Anna's Hoeve Hilversum 210 1.720 1.320 . 1
Appartement Sint Annabrink Hof van Twente 990 1.870 1.870 . 1
Appartement Anna Paulowna Hollands Kroon 480 1.780 1.410 . 1
Appartement Buitengebied Anna Paulowna Hollands Kroon 1.180 3.720 2.210 . 1
Appartement Johannahoeve Lingewaard 480 2.260 2.210 . 1
Appartement St. Anna Nijmegen 610 1.370 1.280 . 1
Appartement Sint Anna ter Muiden Sluis . . . . 1
Appartement Sint-Annaland Tholen 370 1.990 1.960 . 1
Appartement Sint-Annaland Tholen 370 1.980 1.940 . 1
Appartement Verspreide huizen Sint-Annaland Tholen . . . . 1
Appartement Anna Jacobapolder Tholen . . . . 1
Appartement Sint Anna Tilburg 630 1.740 1.700 . 1
Appartement Sint Anna Noord Tilburg 710 1.860 1.790 . 1
Appartement Sint Anna Zuid Tilburg 580 1.670 1.650 . 1
Appartement Annakamp-Oost Venlo 290 1.480 1.430 . 1
Appartement Annakamp-West Venlo . . . . 1
Appartement St.-Annaparochie Waadhoeke 630 1.540 1.470 . 1
Appartement Buitengebied St.-Annaparochie Waadhoeke . . . . 1
Appartement St.-Annaparochie Bedr. Nij Toerenburg Waadhoeke . . . . 1
Appartement St.-Annaparochie Zuidoost Waadhoeke 610 1.480 1.470 . 1
Appartement St.-Annaparochie Noordwest Waadhoeke . . . . 1
Appartement St.-Annaparochie Noordoost Waadhoeke 660 1.420 1.210 . 1
Appartement St.-Annaparochie Zuidwest Waadhoeke 620 1.570 1.550 . 1
Appartement St.-Annaparochie Bedrijventer. de Wissel Waadhoeke . . . . 1
Tussenwoning De Korver Sportpark en Annapark Almere . . . . 1
Tussenwoning Anna Paulownastraat en omgeving Dordrecht 270 2.510 2.250 . 1
Tussenwoning Johanna Naber-erf en omgeving Dordrecht 660 2.470 1.590 . 1
Tussenwoning Annabuurt en Suytkade Helmond 500 2.610 1.770 . 1
Tussenwoning Anna's Hoeve Hilversum 530 2.800 1.570 . 1
Tussenwoning Sint Annabrink Hof van Twente 690 1.990 1.420 . 1
Tussenwoning Anna Paulowna Hollands Kroon 730 2.370 1.470 . 1
Tussenwoning Buitengebied Anna Paulowna Hollands Kroon . . . . 1
Tussenwoning Johannahoeve Lingewaard 790 2.710 2.100 . 1
Tussenwoning St. Anna Nijmegen 970 2.510 1.780 . 1
Tussenwoning Sint Anna ter Muiden Sluis 960 1.880 1.880 . 1
Tussenwoning Sint-Annaland Tholen 750 2.370 1.550 . 1
Tussenwoning Sint-Annaland Tholen 750 2.370 1.550 . 1
Tussenwoning Verspreide huizen Sint-Annaland Tholen . . . . 1
Tussenwoning Anna Jacobapolder Tholen 830 2.050 710 . 1
Tussenwoning Sint Anna Tilburg 930 2.370 1.930 . 1
Tussenwoning Sint Anna Noord Tilburg 920 2.420 1.930 . 1
Tussenwoning Sint Anna Zuid Tilburg 960 2.290 1.940 . 1
Tussenwoning Annakamp-Oost Venlo 850 2.340 1.670 . 1
Tussenwoning Annakamp-West Venlo 880 2.590 1.670 . 1
Tussenwoning St.-Annaparochie Waadhoeke 880 1.880 1.220 . 1
Tussenwoning Buitengebied St.-Annaparochie Waadhoeke . . . . 1
Tussenwoning St.-Annaparochie Bedr. Nij Toerenburg Waadhoeke . . . . 1
Tussenwoning St.-Annaparochie Zuidoost Waadhoeke 880 2.030 1.270 . 1
Tussenwoning St.-Annaparochie Noordwest Waadhoeke 660 1.430 1.180 . 1
Tussenwoning St.-Annaparochie Noordoost Waadhoeke 840 1.740 1.260 . 1
Tussenwoning St.-Annaparochie Zuidwest Waadhoeke 940 1.990 1.170 . 1
Tussenwoning St.-Annaparochie Bedrijventer. de Wissel Waadhoeke . . . . 1
Hoekwoning De Korver Sportpark en Annapark Almere . . . . 1
Hoekwoning Anna Paulownastraat en omgeving Dordrecht 690 2.860 2.580 . 1
Hoekwoning Johanna Naber-erf en omgeving Dordrecht 830 2.670 1.580 . 1
Hoekwoning Annabuurt en Suytkade Helmond 570 2.970 2.020 . 1
Hoekwoning Anna's Hoeve Hilversum 610 2.750 1.680 . 1
Hoekwoning Sint Annabrink Hof van Twente 880 2.150 1.500 . 1
Hoekwoning Anna Paulowna Hollands Kroon 800 2.560 1.420 . 1
Hoekwoning Buitengebied Anna Paulowna Hollands Kroon . . . . 1
Hoekwoning Johannahoeve Lingewaard 910 2.460 1.740 . 1
Hoekwoning St. Anna Nijmegen 1.160 2.780 1.850 . 1
Hoekwoning Sint Anna ter Muiden Sluis 850 2.990 2.990 . 1
Hoekwoning Sint-Annaland Tholen 820 2.580 1.610 . 1
Hoekwoning Sint-Annaland Tholen 820 2.580 1.610 . 1
Hoekwoning Verspreide huizen Sint-Annaland Tholen . . . . 1
Hoekwoning Anna Jacobapolder Tholen 760 2.730 1.090 . 1
Hoekwoning Sint Anna Tilburg 1.060 2.340 1.860 . 1
Bron: CBS.
Verklaring van tekens

Tabeltoelichting


Deze tabel geeft regionale gegevens over het gemiddelde energieverbruik per woning (aardgas en elektriciteit) van particuliere woningen onderverdeeld naar verschillende woningtypen en type eigendom voor alle wijken en buurten in Nederland en voor totaal Nederland. Daarnaast is alleen voor totaal woningen het percentage stadsverwarming opgenomen, omdat dit relevant is voor de interpretatie van de hoogte van het gemiddeld aardgasverbruik.

Gegevens beschikbaar: over 2024.

Status van de cijfers:
De cijfers over 2024 zijn voorlopig.

Wijzigingen per september 2025:
Geen, dit is een nieuwe tabel.

Wanneer komen er nieuwe cijfers?
In het derde kwartaal van 2026 worden de cijfers geactualiseerd.

Toelichting onderwerpen

Regioaanduiding
De gemeenten in Nederland zijn onderverdeeld in wijken en buurten. Buurten vormen het laagste regionale niveau. Wijken zijn optellingen van één of meer aaneengesloten buurten. De gemeente bepaalt zelf de indeling in wijken en buurten. Het CBS coördineert landelijk deze indeling.

Wijk:
Onderdeel van een gemeente waarin een bepaalde vorm van bodemgebruik of bebouwing overheerst. Bijvoorbeeld: industriegebied, woongebied met hoogbouw of laagbouw. Een wijk bestaat uit één of meerdere buurten.

Buurt:
Onderdeel van een gemeente, dat vanuit bebouwingsoogpunt of sociaaleconomische structuur homogeen is afgebakend. Homogeen wil zeggen dat één functie dominant is, bijvoorbeeld woonfunctie (woongebied), werkfunctie (industriegebied) of recreatieve functie (natuurgebied). Functies kunnen echter ook gemengd voorkomen.
Gemeentenaam
De naam van de bestuurlijke gemeente. Deze naam volgt de officiële schrijfwijze.
Gemiddeld aardgasverbruik
Het gemiddeld jaarverbruik voor aardgas van particuliere woningen, zoals berekend uit de aansluitingenregisters van de energienetbedrijven.
Bij de berekening van het gemiddeld aardgasverbruik zijn woningen met een zeer laag of zelfs nulverbruik meegeteld indien er sprake is van stadsverwarming. Hierdoor valt in gebieden waar stadsverwarming aanwezig is het gemiddeld aardgasverbruik van woningen laag uit.

De cijfers zijn afgerond op tientallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Gemiddelde elektriciteitslevering
De gemiddelde jaarlevering van elektriciteit op individuele aansluitingen van particuliere woningen op het openbare elektriciteitsnet, zoals berekend vanuit de aansluitingenregisters van de netbedrijven. Collectieve elektriciteitsleveringen aan bijvoorbeeld liftinstallaties of hal-/galerijverlichting zijn niet meegeteld bij de berekening.

De cijfers zijn afgerond op tientallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Gemiddelde netto elektriciteitslevering
De netto elektriciteitslevering is de elektriciteitslevering gesaldeerd met de eventuele teruglevering op de elektriciteitsaansluiting door opwek met (voornamelijk) zonnepanelen. Indien het saldo van levering en teruglevering negatief is, is een minimale netto-elektriciteitslevering van 0 kWh aangehouden.

De cijfers zijn afgerond op tientallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Stadsverwarming
Het percentage woningen dat is aangesloten op stadsverwarming.

Stadsverwarming is een verwarmingssysteem waarbij de woningen in een wijk worden verwarmd via een ondergronds netwerk van warmwaterleidingen. In veel gevallen maakt stadsverwarming gebruik van restwarmte van bijvoorbeeld elektriciteitscentrales. Het aardgasverbruik van deze woningen is in veel gevallen zeer laag of zelfs nul. De hoeveelheid warmte die door aangesloten woningen in een jaar wordt afgenomen van de stadsverwarming is niet beschikbaar. Het percentage is vermeld bij tien of meer (bewoonde) woningen. Voor de gemeentes is een percentage van minder dan vijf of groter dan 95 afgerond op vijftallen.
Indelingswijziging wijken en buurten
Deze indicator geeft per wijk en buurt aan of de cijfers uit deze tabel zonder problemen kunnen worden gekoppeld aan en vergeleken met de cijfers van een jaar eerder, of dat er wijzigingen in de Wijk- en Buurtindeling zijn waardoor dit niet kan. Detailinformatie over wijzigingen in de Wijk- en Buurtindeling kan worden verkregen door de wijk- en buurtkaart van twee opeenvolgende jaren met elkaar te vergelijken.

De indicator kent drie mogelijke waarden:
1: De codering en afbakening van deze wijk/buurt is ongewijzigd ten opzichte van het voorgaande jaar. Het is wel mogelijk dat een naamswijziging heeft plaatsgevonden. De cijfers kunnen worden gekoppeld en vergeleken met die van het voorgaande jaar.
2: De codering van de wijk/buurt is veranderd ten opzichte van het voorgaande jaar. De afbakening is ongewijzigd. Om te kunnen koppelen met cijfers van het voorgaande jaar zal eerst moeten worden achterhaald wat de codering van het voorgaande jaar was. Is de koppeling eenmaal geslaagd dan kunnen de cijfers alsnog met elkaar worden vergeleken.
3: De afbakening van de wijk/buurt is veranderd ten opzichte van het voorgaande jaar. Dit kan gepaard zijn gegaan met een gewijzigde codering. De cijfers kunnen niet zonder meer worden vergeleken met die van het voorgaande jaar. Verschillen kunnen immers samenhangen met de verandering in de afbakening van de wijk of buurt.

Voor een wijk of buurt wordt alleen een wijziging in de afbakening geconstateerd wanneer een grens circa 5 meter of meer is verlegd. Kleinere grenswijzigingen worden niet als significant beschouwd.