Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten, 2015

Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten, 2015

Woningkenmerken Wijken en buurten Regioaanduiding Gemeentenaam (naam) Regioaanduiding Soort regio (omschrijving) Regioaanduiding Indelingswijziging wijken en buurten (code) Gemiddeld aardgasverbruik (m3) Gemiddeld elektriciteitsverbruik (kWh) Stadsverwarming (%)
Totaal woningen Badstratenbuurt Groningen Buurt 3 1.030 1.890 .
Totaal woningen Huizum-Badweg Leeuwarden Buurt 1 1.260 1.970 .
Totaal woningen Badhoevedorp Haarlemmermeer Wijk 3 1.550 3.300 .
Totaal woningen Badhoevedorp Omgeving Haarlemmermeer Buurt 1 2.170 4.750 .
Totaal woningen Badhoevedorp Noordwest Haarlemmermeer Buurt 1 1.050 2.820 .
Totaal woningen Badhoevedorp West Haarlemmermeer Buurt 1 1.240 2.730 .
Totaal woningen Badhoevedorp Bouwlust Haarlemmermeer Buurt 1 1.940 4.100 .
Totaal woningen Badhoevedorp Zuid Haarlemmermeer Buurt 1 1.670 2.920 .
Totaal woningen Badhoevedorp Centrum Haarlemmermeer Buurt 1 2.140 4.240 .
Totaal woningen Badhoevedorp Noordoost Haarlemmermeer Buurt 1 1.510 3.050 .
Totaal woningen Badhoevedorp Antoniushoeve Haarlemmermeer Buurt 1 1.620 3.130 .
Totaal woningen Badhoevedorp Oost Haarlemmermeer Buurt 1 1.920 3.760 .
Totaal woningen Badhoevedorp Schuilhoeve Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Totaal woningen Badhoevedorp Dijk Haarlemmermeer Buurt 1 1.910 3.830 .
Totaal woningen Badhoevedorp Nieuwe Meer Haarlemmermeer Buurt 1 1.890 3.830 .
Totaal woningen Scheveningen Badplaats 's-Gravenhage Buurt 1 1.280 2.420 .
Totaal woningen Stadspark, Badweg, Langevelderslag Lelystad Buurt 3 1.120 3.620 .
Totaal woningen Cadzand-Bad Sluis Buurt 1 830 1.250 .
Totaal woningen Nieuwvliet-Bad-Oost en -West Sluis Buurt 1 . . .
Totaal woningen Wijk 05 Nieuweschans Oldambt Wijk 1 1.670 2.650 .
Totaal woningen Nieuweschans De Bron Oldambt Buurt 1 1.840 3.040 .
Totaal woningen Nieuweschans-Centrum Oldambt Buurt 1 1.720 2.660 .
Totaal woningen Nieuweschans Nieuwbouw Oldambt Buurt 1 1.550 2.490 .
Appartement Badstratenbuurt Groningen Buurt 3 940 1.850 .
Appartement Huizum-Badweg Leeuwarden Buurt 1 1.050 1.720 .
Appartement Badhoevedorp Haarlemmermeer Wijk 3 900 2.130 .
Appartement Badhoevedorp Omgeving Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Appartement Badhoevedorp Noordwest Haarlemmermeer Buurt 1 740 1.990 .
Appartement Badhoevedorp West Haarlemmermeer Buurt 1 910 2.150 .
Appartement Badhoevedorp Bouwlust Haarlemmermeer Buurt 1 780 2.330 .
Appartement Badhoevedorp Zuid Haarlemmermeer Buurt 1 1.160 1.810 .
Appartement Badhoevedorp Centrum Haarlemmermeer Buurt 1 1.190 2.470 .
Appartement Badhoevedorp Noordoost Haarlemmermeer Buurt 1 1.370 2.480 .
Appartement Badhoevedorp Antoniushoeve Haarlemmermeer Buurt 1 940 2.230 .
Appartement Badhoevedorp Oost Haarlemmermeer Buurt 1 1.200 2.360 .
Appartement Badhoevedorp Schuilhoeve Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Appartement Badhoevedorp Dijk Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Appartement Badhoevedorp Nieuwe Meer Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Appartement Scheveningen Badplaats 's-Gravenhage Buurt 1 1.250 2.350 .
Appartement Stadspark, Badweg, Langevelderslag Lelystad Buurt 3 710 2.760 .
Appartement Cadzand-Bad Sluis Buurt 1 610 1.250 .
Appartement Nieuwvliet-Bad-Oost en -West Sluis Buurt 1 . . .
Appartement Wijk 05 Nieuweschans Oldambt Wijk 1 1.680 3.000 .
Appartement Nieuweschans De Bron Oldambt Buurt 1 . . .
Appartement Nieuweschans-Centrum Oldambt Buurt 1 . 2.980 .
Appartement Nieuweschans Nieuwbouw Oldambt Buurt 1 . . .
Tussenwoning Badstratenbuurt Groningen Buurt 3 1.220 1.980 .
Tussenwoning Huizum-Badweg Leeuwarden Buurt 1 . . .
Tussenwoning Badhoevedorp Haarlemmermeer Wijk 3 1.570 3.500 .
Tussenwoning Badhoevedorp Omgeving Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Tussenwoning Badhoevedorp Noordwest Haarlemmermeer Buurt 1 1.160 3.530 .
Tussenwoning Badhoevedorp West Haarlemmermeer Buurt 1 1.650 3.430 .
Tussenwoning Badhoevedorp Bouwlust Haarlemmermeer Buurt 1 2.040 4.030 .
Tussenwoning Badhoevedorp Zuid Haarlemmermeer Buurt 1 1.570 3.080 .
Tussenwoning Badhoevedorp Centrum Haarlemmermeer Buurt 1 1.880 3.980 .
Tussenwoning Badhoevedorp Noordoost Haarlemmermeer Buurt 1 1.420 2.900 .
Tussenwoning Badhoevedorp Antoniushoeve Haarlemmermeer Buurt 1 1.860 3.520 .
Tussenwoning Badhoevedorp Oost Haarlemmermeer Buurt 1 1.680 3.580 .
Tussenwoning Badhoevedorp Schuilhoeve Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Tussenwoning Badhoevedorp Dijk Haarlemmermeer Buurt 1 1.530 4.080 .
Tussenwoning Badhoevedorp Nieuwe Meer Haarlemmermeer Buurt 1 1.840 3.730 .
Tussenwoning Scheveningen Badplaats 's-Gravenhage Buurt 1 1.350 2.620 .
Tussenwoning Stadspark, Badweg, Langevelderslag Lelystad Buurt 3 1.090 2.610 .
Tussenwoning Cadzand-Bad Sluis Buurt 1 950 1.290 .
Tussenwoning Nieuwvliet-Bad-Oost en -West Sluis Buurt 1 . . .
Tussenwoning Wijk 05 Nieuweschans Oldambt Wijk 1 1.380 2.160 .
Tussenwoning Nieuweschans De Bron Oldambt Buurt 1 . . .
Tussenwoning Nieuweschans-Centrum Oldambt Buurt 1 1.400 1.650 .
Tussenwoning Nieuweschans Nieuwbouw Oldambt Buurt 1 1.370 2.410 .
Hoekwoning Badstratenbuurt Groningen Buurt 3 1.680 2.040 .
Hoekwoning Huizum-Badweg Leeuwarden Buurt 1 . . .
Hoekwoning Badhoevedorp Haarlemmermeer Wijk 3 1.830 3.810 .
Hoekwoning Badhoevedorp Omgeving Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Hoekwoning Badhoevedorp Noordwest Haarlemmermeer Buurt 1 1.430 3.680 .
Hoekwoning Badhoevedorp West Haarlemmermeer Buurt 1 1.980 3.990 .
Hoekwoning Badhoevedorp Bouwlust Haarlemmermeer Buurt 1 2.300 4.310 .
Hoekwoning Badhoevedorp Zuid Haarlemmermeer Buurt 1 1.870 3.240 .
Hoekwoning Badhoevedorp Centrum Haarlemmermeer Buurt 1 2.130 4.510 .
Hoekwoning Badhoevedorp Noordoost Haarlemmermeer Buurt 1 1.660 3.450 .
Hoekwoning Badhoevedorp Antoniushoeve Haarlemmermeer Buurt 1 2.120 4.020 .
Hoekwoning Badhoevedorp Oost Haarlemmermeer Buurt 1 2.090 4.440 .
Hoekwoning Badhoevedorp Schuilhoeve Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
Hoekwoning Badhoevedorp Dijk Haarlemmermeer Buurt 1 1.880 3.550 .
Hoekwoning Badhoevedorp Nieuwe Meer Haarlemmermeer Buurt 1 1.510 3.470 .
Hoekwoning Scheveningen Badplaats 's-Gravenhage Buurt 1 1.570 2.820 .
Hoekwoning Stadspark, Badweg, Langevelderslag Lelystad Buurt 3 910 2.900 .
Hoekwoning Cadzand-Bad Sluis Buurt 1 1.280 1.470 .
Hoekwoning Nieuwvliet-Bad-Oost en -West Sluis Buurt 1 . . .
Hoekwoning Wijk 05 Nieuweschans Oldambt Wijk 1 1.650 2.440 .
Hoekwoning Nieuweschans De Bron Oldambt Buurt 1 . . .
Hoekwoning Nieuweschans-Centrum Oldambt Buurt 1 1.750 2.550 .
Hoekwoning Nieuweschans Nieuwbouw Oldambt Buurt 1 1.640 2.380 .
2-onder-1-kapwoning Badstratenbuurt Groningen Buurt 3 1.150 1.620 .
2-onder-1-kapwoning Huizum-Badweg Leeuwarden Buurt 1 . . .
2-onder-1-kapwoning Badhoevedorp Haarlemmermeer Wijk 3 2.180 4.320 .
2-onder-1-kapwoning Badhoevedorp Omgeving Haarlemmermeer Buurt 1 1.490 4.410 .
2-onder-1-kapwoning Badhoevedorp Noordwest Haarlemmermeer Buurt 1 1.950 3.820 .
2-onder-1-kapwoning Badhoevedorp West Haarlemmermeer Buurt 1 . . .
2-onder-1-kapwoning Badhoevedorp Bouwlust Haarlemmermeer Buurt 1 2.600 6.350 .
2-onder-1-kapwoning Badhoevedorp Zuid Haarlemmermeer Buurt 1 2.120 3.700 .
Bron: CBS.
Verklaring van tekens

Tabeltoelichting


Deze tabel geeft regionale gegevens over het gemiddelde energieverbruik per woning (aardgas en elektriciteit) van particuliere woningen onderverdeeld naar verschillende woningtypen en type eigendom voor alle wijken en buurten in Nederland en voor totaal Nederland. Daarnaast is alleen voor totaal woningen het percentage stadsverwarming opgenomen, omdat dit relevant is voor de interpretatie van de hoogte van het gemiddeld aardgasverbruik.

Gegevens beschikbaar: over 2015.

Status van de cijfers:
Definitief.

Wijzigingen per 18 februari 2019:
De onderliggende coderingen van de in deze tabel gebruikte classificaties zijn aangepast. Deze sluiten nu aan bij de door het CBS vastgelegde standaardcoderingen.
De structuur en de gegevens van de tabel zijn niet aangepast.

Wijzigingen per 17 januari 2019:
Definitieve cijfers over 2015 zijn toegevoegd.

Wanneer komen er nieuwe cijfers?
Niet van toepassing.

Toelichting onderwerpen

Regioaanduiding
De gemeenten in Nederland zijn onderverdeeld in wijken en buurten. Buurten vormen het laagste regionale niveau. Wijken zijn optellingen van één of meer aaneengesloten buurten. De gemeente bepaalt zelf de indeling in wijken en buurten. Het CBS coördineert landelijk deze indeling.

Wijk:
Onderdeel van een gemeente waarin een bepaalde vorm van bodemgebruik of bebouwing overheerst. Bijvoorbeeld: industriegebied, woongebied met hoogbouw of laagbouw. Een wijk bestaat uit één of meerdere buurten.

Buurt:
Onderdeel van een gemeente, dat vanuit bebouwingsoogpunt of sociaaleconomische structuur homogeen is afgebakend. Homogeen wil zeggen dat één functie dominant is, bijvoorbeeld woonfunctie (woongebied), werkfunctie (industriegebied) of recreatieve functie (natuurgebied). Functies kunnen echter ook gemengd voorkomen.
Gemeentenaam
De naam van de bestuurlijke gemeente. Deze naam volgt de officiële schrijfwijze.
Soort regio
De gekozen regioaanduiding betreft: Gemeente, Wijk of Buurt.
Indelingswijziging wijken en buurten
Deze indicator geeft per wijk en buurt aan of de cijfers uit deze tabel zonder problemen kunnen worden gekoppeld aan en vergeleken met de cijfers van een jaar eerder, of dat er wijzigingen in de Wijk- en Buurtindeling zijn waardoor dit niet kan. Detailinformatie over wijzigingen in de Wijk- en Buurtindeling kan worden verkregen door de wijk- en buurtkaart van twee opeenvolgende jaren met elkaar te vergelijken.

De indicator kent drie mogelijke waarden:
1: De codering en afbakening van deze wijk/buurt is ongewijzigd ten opzichte van het voorgaande jaar. Het is wel mogelijk dat een naamswijziging heeft plaatsgevonden. De cijfers kunnen worden gekoppeld en vergeleken met die van het voorgaande jaar.
2: De codering van de wijk/buurt is veranderd ten opzichte van het voorgaande jaar. De afbakening is ongewijzigd. Om te kunnen koppelen met cijfers van het voorgaande jaar zal eerst moeten worden achterhaald wat de codering van het voorgaande jaar was. Is de koppeling eenmaal geslaagd dan kunnen de cijfers alsnog met elkaar worden vergeleken.
3: De afbakening van de wijk/buurt is veranderd ten opzichte van het voorgaande jaar. Dit kan gepaard zijn gegaan met een gewijzigde codering. De cijfers kunnen niet zonder meer worden vergeleken met die van het voorgaande jaar. Verschillen kunnen immers samenhangen met de verandering in de afbakening van de wijk of buurt.

Voor een wijk of buurt wordt alleen een wijziging in de afbakening geconstateerd wanneer een grens circa 5 meter of meer is verlegd. Kleinere grenswijzigingen worden niet als significant beschouwd.
Gemiddeld aardgasverbruik
Het gemiddeld jaarverbruik voor aardgas van particuliere woningen, zoals berekend uit de aansluitingenregisters van de energienetbedrijven.
Bij de berekening van het gemiddeld aardgasverbruik zijn woningen met een zeer laag of zelfs nulverbruik meegeteld indien er sprake is van stadsverwarming. Hierdoor valt in gebieden waar stadsverwarming aanwezig is het gemiddeld aardgasverbruik van woningen laag uit.

De cijfers zijn afgerond op vijftigtallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Gemiddeld elektriciteitsverbruik
Het gemiddeld jaarverbruik voor elektriciteit op individuele aansluitingen van particuliere woningen, zoals berekend vanuit de aansluitingenregisters van de energienetbedrijven. De eigen opwekking van elektriciteit, bijvoorbeeld met zonnepanelen, is niet bekend en dus ook niet inbegrepen in het gemiddelde jaarverbruik. Ook collectieve verbruiken van bijvoorbeeld liftinstallaties of hal-/galerijverlichting zijn niet meegeteld bij de berekening.

De cijfers zijn afgerond op vijftigtallen en vermeld bij zes of meer (bewoonde) woningen per woningtype of type eigendom.
Stadsverwarming
Het percentage woningen dat is aangesloten op stadsverwarming.

Stadsverwarming is een verwarmingssysteem waarbij de woningen in een wijk worden verwarmd via een ondergronds netwerk van warmwaterleidingen. In veel gevallen maakt stadsverwarming gebruik van restwarmte van bijvoorbeeld elektriciteitscentrales. Het aardgasverbruik van deze woningen is in veel gevallen zeer laag of zelfs nul. De hoeveelheid warmte die door aangesloten woningen in een jaar wordt afgenomen van de stadsverwarming is niet beschikbaar. Het percentage is vermeld bij tien of meer (bewoonde) woningen. Voor de gemeentes is een percentage van minder dan vijf of groter dan 95 afgerond op vijftallen.