Centraal Bureau voor de Statistiek, Ga naar hoofdmenu / zoekveld.

HomeThema'sDossiersConjunctuurPublicatiesConjunctuurberichtInhoudVerwachtingsindicatorenArchief2012 > Overzicht

Conjunctuur

28-12-2012Conjunctuurbericht Ondernemers in de industrie waren in december minder negatief dan in november. De indicator van het producentenvertrouwen kwam uit op -5,7, tegen -7,0 in november. De stemming verbeterde voor de tweede maand op rij.

20-12-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten is in december iets verslechterd. Het consumentenvertrouwen daalde 2 punten en kwam uit op -39. De consument was het hele afgelopen jaar erg somber.

28-11-2012Conjunctuurbericht De stemming onder de ondernemers in de industrie is in november iets verbeterd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -7,0, tegen -7,7 in oktober. In de voorgaande twee maanden daalde het producentenvertrouwen nog.

20-11-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten is in november verslechterd. De indicator van het consumentenvertrouwen daalde 5 punten en kwam uit op -37. Consumenten waren veel negatiever over de toekomstige economie en over hun toekomstige financiële situatie dan in oktober.

25-10-2012Conjunctuurbericht De stemming onder de ondernemers in de industrie is in oktober verder verslechterd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -7,7, tegen -6,7 een maand eerder.

18-10-2012Conjunctuurbericht

24-09-2012Conjunctuurbericht De stemming onder de ondernemers in de industrie is in september verslechterd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -6,7, tegen -4,6 in augustus. In de voorgaande vier maanden veranderde het producentenvertrouwen nauwelijks.

20-09-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten was in september iets minder negatief dan in augustus. De indicator van het consumentenvertrouwen steeg 3 punten en kwam uit op -29.

27-08-2012Conjunctuurbericht De stemming onder de ondernemers in de industrie is in augustus iets verbeterd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -4,6, tegen -5,2 in juli.

20-08-2012Conjunctuurbericht Consumenten waren in augustus even somber als in juli. De indicator van het consumentenvertrouwen bleef staan op -32. Het vertrouwen is nog altijd erg laag. Het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar staat op -8.

25-07-2012Conjunctuurbericht De stemming onder de ondernemers in de industrie is in juli iets verslechterd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -5,2, tegen -4,8 in juni.

19-07-2012Conjunctuurbericht Consumenten waren in juli minder somber dan in juni. Het consumentenvertrouwen verbeterde 8 punten en kwam uit op -32. In juni bereikte de stemmingsindicator met -40 een historisch dieptepunt.

25-06-2012Conjunctuurbericht De ondernemers in de industrie zijn in juni onverminderd somber. Het producentenvertrouwen kwam uit op -4,8 tegen -5,0 in mei.

20-06-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten is in juni verder verslechterd. Het consumentenvertrouwen daalde met 2 punten en kwam uit op -40.

24-05-2012Conjunctuurbericht De stemming onder ondernemers in de industrie is in mei verder verslechterd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -5,0 tegen -3,3 in april.

22-05-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten verslechterde in mei weer, na een verbetering in april. De indicator van het consumentenvertrouwen daalde met 6 punten en kwam uit op -38. Het vertrouwen is daarmee vrijwel terug op het lage niveau van maart.

23-04-2012Conjunctuurbericht De stemming onder ondernemers in de industrie is in april iets verder verslechterd.

20-04-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten is in april verbeterd. Het consumentenvertrouwen nam 7 punten toe en kwam uit op -32. De vertrouwensindicator bevindt zich daarmee nog wel op een zeer laag niveau.

26-03-2012Conjunctuurbericht De stemming onder ondernemers in de industrie is in maart verslechterd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -2,6 tegen -1,5 in februari.

20-03-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten verslechterde in maart weer. Dit na drie maanden waarin de stemming weinig veranderde en zelfs een fractie verbeterde. De indicator van het consumentenvertrouwen nam in maart 3 punten af en kwam uit op -39.

23-02-2012Conjunctuurbericht De stemming onder ondernemers in de industrie is in februari nauwelijks veranderd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -1,5, tegen -1,4 in januari.

21-02-2012Conjunctuurbericht Consumenten waren in februari wat minder somber. Over het algemeen economisch klimaat is de stemming minder negatief dan in januari. De koopbereidheid van consumenten liep wel iets terug.

25-01-2012Conjunctuurbericht De stemming onder ondernemers in de industrie is in januari nauwelijks veranderd. Het producentenvertrouwen kwam uit op -1,4 tegen -1,3 in december.

19-01-2012Conjunctuurbericht De stemming onder consumenten is in januari niet veranderd. De indicator van het consumentenvertrouwen bleef staan op -37. Consumenten waren wat minder pessimistisch over hun eigen financiële situatie. Daartegenover stond echter een lichte daling van het vertrouwen in het economisch klimaat.